Ölü ve Yaralı Sayısı Artıyor.Dünya Gaziantep'i Konuşuyor( TIKLA İZLE)

Ölü ve Yaralı Sayısı Artıyor.Dünya Gaziantep'i Konuşuyor( TIKLA İZLE)

Ölü ve Yaralı Sayısı Artıyor.Dünya Gaziantep'i Konuşuyor( TIKLA İZLE)

Gaziantep'te bir düğünde bombalı saldırı meydana geldi. Yerel kaynaklar çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bilgisini verirken bölgeye çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Reuters patlamada ilk belirlemelere göre 8 kişinin hayatını kaybettiğini, 60'tan fazla yaralının olduğunu bildirdi.Saldırının düğün salonunda değil sokak düğününde gerçekleştirildiği, düğünün Siirt Pervalilerin olduğu belirtiliyor

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, düğünde meydana gelen patlamanın terör saldırısı olduğunu söyledi. Yerlikaya, yaptığı açıklamada, "Şahinbey ilçemiz Akdere Mahallesi'ndeki bir düğüne menfur bir terör saldırısı gerçekleştirilmiştir. Olay yerine ambulans ve sağlık ekiplerimiz sevk edilmektedir." dedi.

sevk edilmektedir." dedi.

Patlamadan sonra çekilen görüntüler:

AKP'Lİ ERDOĞAN: BÜYÜK İHTİMALLE CANLI BOMBA

AKP Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Gaziantep'teki saldırıyla ilgili "Büyük bir ihtimalle canlı bomba" dedi.

Milletvekili Mehmet Erdoğan, Cnn Türk'te yaptığı telefon bağlantısında, saldırının büyük ihtimalle canlı bomba olduğunu belirterek, olayda yaşamını yitirenlerin olduğunu kaydetti. Mehmet Erdoğan, şunları söyledi:

"Gelen bilgiler yaralılar ve hayatını kaybeden vatandaşlarımız da var. Tabi bir mahalledeki düğüne saldırı. Büyük ihtimalle bir canlı bomba. Canlı bomba olduğu şeklinde bilgi geldi. Bir aşama sonra netleşir, ama gelen ilk bilgi bu noktada. Şu anda sayı bilinmiyor. Yaralılar var ama hayatını kaybedenler de var. Şu ana kadar Gaziantep ve ülkemizdeki bomba patlatma katliamlarını DAEŞ yada PKK yapıyor. Yani bunlar hepsi aynı merkezden yönetiliyor."

(Foto: Gaziantephaberler.com- Necmettin Görgün)

ŞAMİL TAYYAR IŞİD'İ İŞARET ETTİ

AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Twitter hesabından saldırıyı IŞİD'in yaptığını yazdı.

BAŞBAKAN YILDIRIM MİLLETVEKİLLERİNE GAZİANTEP'E GİTMELERİ TALİMATINI VERDİ
Başbakan Binali Yıldırım, Gaziantep’te gerçekleşen terör saldırısının ardından İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya'dan bilgi aldı. Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, AKP Genel Sekreteri Abdülhamit Gül ve il milletvekillerinin Gaziantep'e gitmesi talimatını verdi.

BAŞBAKAN YARDIMCISI MEHMET ŞİMŞEK: ÖLÜ SAYISI DAHA FAZLA OLABİLİR
Saldırının canlı bomba olabileceğini söyleyen Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek,

"Teröre rağmen içimize kapanmayacağız. Teröre rağmen ben inanıyorum ki şehir yoluna hızla devam edecektir. Çok detay bilmiyorum. Birazdan İstanbul'dan havaalanından Gaziantep'e gideceğiz. Valimizin verdiği bilgiye göre rakamlar daha kötü olabilir. Fakat değerlendirme yapmam doğru değil. Vahşi bir saldırı. Düğün yerine böylesi bir saldırı insanlık tarihinde eşi görülmemiştir." İfadelerini kullandı.

Ayrıntılar geliyor...

21.08.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Büyük Türkiye'nin başı sağolsun ... Bu bir vaşetin vahşeti... Ne demek bir ailenin en mutlu ününü kana bulamak!.. Allah bunu yapanları yer ile yeksan etsinde şu Soyadını unuttum şu Şamil denen adam , feto, işit, çilit, pkk'dan bahsediyor... Bu cani saldırıyı acaba ergenekoncuların üstüne niye atmamış halen çözemedim. Yardımcı olursansevinirim. Hele ir sor; ' bu işi balyozcular, ergenekoncular yapmış olabilir mi? ' Diye (!)
MATKAP21 Ağu 2016 01:43:15