NAKSAN Davasında flaş gelişme

NAKSAN Davasında flaş gelişme

NAKSAN Davasında flaş gelişme

Gaziantep'te Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "para kasası" olduğu iddia edilen Naksan Holding'e yönelik davada 21 sanığın yargılanmasına bugün devam ediliyor.Cumhuriyet Savcısı, Naksan Holding Yönetim Kurulu eski Başkanı Cahit Nakıboğlu ve Holdingin Yönetim Kurulu Eski Üyesi Taner Nakıboğlu’nun tutukluluklarının devamını istedi. Ayrıca Cahit Nakıboğlu’nun talebi üzerine AKP Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Durdu Yetkinşekerci’nin de tanık olarak dinlenmesini istedi.

Cahit ve Taner Nakıboğlu’nun tutuklu yargılandığı davanın bugünkü oturumunda ilginç gelişmeler yaşandı. Duruşmanın ilk bölümünde dün ifade vermeyen sanıkların ifadelerinin alındığı bugünkü duruşmada Cumhuriyet Savcısı mütalaasını verdi. Cumhuriyet Savcısı, Naksan Holding Yönetim Kurulu eski Başkanı Cahit Nakıboğlu ve Holdingin Yönetim Kurulu Eski Üyesi Taner Nakıboğlu’nun tutukluluklarının devamını istedi. Ayrıca Cahit Nakıboğlu’nun talebi üzerine AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Durdu Yetkinşekerci’nin de tanık olarak dinlenmesini istedi.

Mahkemede daha sonra sanıklara son sözleri soruldu. Cahit Nakıboğlu sağlık durumunun iyi olmadığını belirterek ağır hastalığından dolayı tahliyesini istedi. Taner Nakıboğlu ise ifadesinde, “Kaçmak isteseydim kaçardım. Ama kaçmadım” deyip tahliyesini talep etti. Duruşma sanık avukatlarının görüşleriyle devam ediyor.

Mahkeme birazdan ara kararını açıklayacak.

8.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz