Kılıçdaroğlu'nun "minik kuşu" kim

Kılıçdaroğlu'nun "minik kuşu" kim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün TBMM Genel Kurulu'nda gündeme getirdiği Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 200 bin dolarını ne yaptığına dair soru tartışılmaya devam ediyor.Gaziantep'in iki milletvekili de gelişşmeleri yakından izliyor

CHP lideri Kılıçdaroğlu dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "dolarları bozdurun" çağrısı yapmasının ardından kendisine ait 200 bin doları bozdurup bozdurmadığını sormuştu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da Meclis'te Hükümet sıralarından dekontu göstererek Erdoğan'ın 200 bin doları Türk lirasına çevirdiğini söylemişti. CHP'nin dekontu istemesine ise olumsuz yanıt veren Bozdağ dekontu veremeyeceğini söyledi.

Bugün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da yeni bir açıklama yaparak "Ama, bu dekontu hepimizin görme ihtiyacı var. Dekont kamuoyuna açıklanmalı. Dekontu niye gizliyorsunuz? Kafamızdaki soruları besliyor bu gizleme" dedi.

Peki en başa dönelim...

Kılıçdaroğlu'na Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın banka hesabında 200 bin doları olduğuna dair haberi uçuran "minik kuş" kimdi?

200 bin dolarlık dekont tartışmasında ise Kemal Kılıçdaroğlu'nun "minik kuşunun" kim olduğu ortaya çıktı.

Kılıçdaroğlu aslında o konuşmasında 28 Ağustos 2014 tarihli Resmi Gazete sayısını kaynak alıyor.

Resmi Gazete'nin bu sayısında Yüksek Seçim Kurulu'nun Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından Erdoğan'a ait mal beyanını paylaştığı bilgiler yer alıyor.

Bu bilgilere göre Erdoğan'ın mal varlığı içerisinde Albaraka Türk Merkez Şubesi'nde 200 bin dolar bulunuyor.

İşte o bilgiler...

Odatv.com

6.12.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz