Kılıçdaroğlu'ndan Gaziantep Açıklaması

Kılıçdaroğlu'ndan Gaziantep Açıklaması

Kılıçdaroğlu'ndan Gaziantep Açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gaziantep'te IŞİD'e yönelik operasyonu değerlendirirken "Gaziantep'ten acı haber geldi "dedi


"GAZİANTEP'TEN ACI HABER GELDİ"CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Bir taraftan terör, Güneydoğu'dan her gün şehit haberleri geliyor. Bugün 3 polisimizin şehit olduğu Gaziantep'ten acı haber geldi. Neden oluyor bunlar Türkiye'de? Bizim bunları aşmamız lazım. Nasıl oluyor da Türkiye aradan uzun bir zaman geçtikten sona bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalıyor? Hangi gerekçeyle oluyor bunlar? Ve bir şeyi yakaladık. Darbe girişimine karşı, parlamentoda grubu olan partiler, parlamentoda grubu olmayan partiler, sivil toplum kuruluşları, meslek kuruluşları darbeye karşı çıktık. Bu bizim tarihimizde bir ilktir. Bizim tarihimizde demokrasiye sahip çıkma konusunda bir ilktir. Bir geniş uzlaşma sağladık ve ben darbe sonrası parlamentoda yaptım ilk konuşmada, Taksim'de yaptığım konuşmada, İzmir'de ve en son Yenikapı'da yaptığım konuşmada bu büyük uzlaşmanın ne kadar önemli olduğunu söyledim" diye konuştu. Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu uzlaşmayı bozmamalıyız. Ama bütün bunlar yapılırken, darbe ile mücadele edilirken, darbecilerle mücadele edilirken yeni mağdurlar yaratmamalıyız" dedi.

16.10.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Şu Kılıçlaroğlunu gördüm mü; ne kadar eski paspasçı varsa onlar aklıma geliyor... Yahu bir ana muhalefet lideri bu kadar boş- fos fos mu olur!? Bu adam hiç mi, okumuyor, görmüyo ve duymuyor... Ben ölürsem eğer bu iktidar olur, molursa Sn . Karaduman, mezarımın alt taşına Kılıçlaroğlu iktidarsız iktidar oldu diye Allah rızası için yazdır... Ahaa ben yarın sn. Beyhan Uslu'dan bir kilo siyah boya alıp , oğlum Bekir'e teslim edeceğim(!)
Abdullah Sabri Kocaman17 Eki 2016 03:40:03