Kemoterapinin Damar Yolu

Kemoterapinin Damar Yolu

Kemoterapinin Damar Yolu

Kanser ve kemoterapi gibi durumlarda uygulanan tedavi yollarının genelde uzun olduğunu biliyorlar. Bundan dolayı kemoterapi portu adındaki işlemin yapılmasını yararlı buluyorlar. Bu sayede her kemoterapi ilacı almak zorunda kalan hastanın yeniden damar yolu açılmasını engelliyorlar. Her seferinde can yakılması veya enfeksiyon gibi durumların ortaya çıkmasını engellemek istediklerinden dolayı portun takılmasını sağlıyorlar. Uzun süreli tedaviye karşılık hassas bir bağışıklık sistemi geçirilen bir dönem olduğunu bilerek hareket ediyorlar. Bunun için doktorların da önerisi ile port kullanımını yaygın hale getirmeyi amaçlıyorlar.

Neden Kullanılır?

Bu gibi konular hakkında detaylı bilgilendirmeleri siteleri olan kemoterapiportu.com üzerinden yapıyorlar. Kullanım için ise herhangi bir sınırlama getirmiyorlar. Kemoterapi ilacı almak zorunda olan hastaların her işlem için yeniden damar yolu açılmasının sancılı bir süreç olduğunu bildiklerinden dolayı yardımcı olmak istiyorlar. Bu sayede portun göğüs civarına yakın bir yere takılmasını ve kullanılmasını kolaylaştırıyorlar. Daha uzun kalması gerektiğinde de aynı şekilde yardımcı oluyorlar. Sorunsuz şekilde ilacın alınmasını sağlıyorlar.

Kimler Kullanır?

Kemoterapi almak zorunda olan herkesin kullanımına sunuyorlar. Geniş zaman dilimlerinde de kullanılır olmasını amaçlıyorlar. Bağışıklık sistemini riske atmak istemeyen her hastanın kullanması gerektiğinin de altını çiziyorlar. Bu sayede oldukça sağlıklı bir şekilde tedavi ve ilaç alım sürecine destek olmayı amaçlıyorlar. Her konuda bilgi vererek aklınızdaki soruların silinmesine katkı sağlıyorlar.

23.07.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz