Kadınlardan ‘paylaş, gülümse, gülümset' etkinliği

Kadınlardan ‘paylaş, gülümse, gülümset' etkinliği

Kadınlardan ‘paylaş, gülümse, gülümset' etkinliği

Mor Dayanışma üyeleri, tüketim çılgınlığını önlemek ve kadınlar arası dayanışmayı örmek amacıyla “Paylaş, gülümse, gülümset”  etkinliği düzenledi.

 
Hatay’da Mor Dayanışma üyeleri, “Tüketim çılgınlığına dur" demek için "Paylaş, gülümse, gülümset" sloganıyla takas etkinliği düzenledi. 18 Şubat’a kadar devam edecek olan etkinliğin ilk gününde toplanan giysi ve ayakkabılar dernek binasında açılan tezgâhlarda sergilendi. Etkinliğe katılanlar, ücret ödemeden beraberinde getirdikleri eşyaları takas edebilecek.
 
Mor Danışma üyesi Aylin Yüksel,  tüketim çılgınlığını önlemek ve kadınlar arasındaki dayanışmayı örgütlemek için böyle bir etkinlik düzenlemeye karar verdiklerini belirtti. Bu pazarla unutulmaya yüz tutan dayanışma duygusunu tekrar pekiştirmeyi hedeflediklerini kaydeden Yüksel, "Amacımız tüketim çılgınlığına karşı dayanışma duygusunu pekiştirmek ve dayanışmayı büyüterek ekolojik dayanışmayı büyütmektir. Önceliğimiz dayanışmayı büyütmektir” dedi. Etkinliğe yoğun ilgi olduğunu aktaran Yüksel, takas sırasında eşyaların temiz ve yırtık olmamasına dikkat ettiklerini söyledi. Yüksel, "Burada ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını parasız bir şekilde karşılamak istiyoruz. Bu nedenle de eşyaların temizliğine dikkat ediyoruz" diye belirtti.
 
16.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz