Kabine Bugün Toplanıyor. Bazı Bakanlar İçin Son Toplantı. Gaziantep'ten Bakan Olacak mı

Kabine Bugün Toplanıyor. Bazı Bakanlar İçin Son Toplantı. Gaziantep'ten Bakan Olacak mı

ABDULHAMİT GÜL'ÜN KONUMU BUGÜN BELLİ OLACAK

Türkiye'de kabine değişikliği olacağını yerel bazda  ilk kez gaziantephaberler.com  duyurmuştu. Haberimizin  ardından  gözler  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'e çevrildi. Değişebileceği düşünülen bakanlar arasında Gaziantepli Adalet bakanı Abdülhamit Gül'ün de adı geçiyor.

Çarşamba günü yapılan AKP 7. Olağan Büyük Kongresi'nde, parti yönetimine bazı yeni isimler girmiş ve birçok isim de çizik yiyerek liste kalmıştı.

Bu gelişmelerin ardından gözler kabinede yapılacak yeni değişiklikleri ve kimlerin kabinede yer alıp almayacağına çevrildi.

KAÇ KİŞİ DEĞİŞECEK

Edinilen bilgilere göre, Erdoğan büyük bir değişikliğe imza atacak. Bugün Erdoğan'ın başkanlığında bakanlar kurulu toplantısı gerçekleştirilecek. Bugünkü kabine toplantısı bazı bakanlar için son olacak. Kabinede en az 8 değişikliğin olabileceği de iddialar arasında...

Eski Başbakan Tansu Çiller'in Dışişleri Bakanı olacağı öne sürülüyordu.  kulislerden edinilen bilgilere göre, Tansu Çiller'in bakan olma ihtimali bulunmuyor.

Eski AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş'un ise bakan olacağı kulislere yansıyan iddialar arasında. Berat Albayrak'a yakınlığıyla bilinen Muş'un Ticaret Bakanı veya Çalışma Bakanı olabileceği öne sürülüyor.

BEKLENEN DEĞİŞİKLİKLER

Beklenen diğer değişiklikler ise şöyle:

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı; Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Aile Bakanlığı olmak üzere ikiye bölünecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ise Turizm Bakanlığı ile Kültür Bakanlığı olarak ikiye ayrılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da iki ayrı bakanlık olarak hizmet verecek.

Buna ek olarak da 3 Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı oluşturularak bu görevlere yeni isimler atanacak.

Adalet Bakanlığı ise Gaziantep'i yakından ilgilendiriyor. Gaziantepli Adalet bakanı Abdulhamit Gül'ün Pelikancı olarak bilinen grupla arası açık. Bu nedenle Gül'ün de değişecek bakanlar arasında olduğu konuşuluyor.

Ancak, Gazeteci İsmail Saymaz'ın belirttiğine göre Abdulhamit Gül, kabinede bir grubu temsil ediyor.Bu nedenle görev değişikliği beklenmiyor.

GELİŞMELERİ AKTARACAĞIZ

29.03.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz