İYİ Parti : Gaziantep Büyükşehir' i Almak İstiyoruz

İYİ Parti : Gaziantep Büyükşehir' i Almak İstiyoruz

İYİ Parti : Gaziantep Büyükşehir' i Almak İstiyoruz

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Serkan Karakuş, İYİ Parti-CHP arasında yerelde yapılacak ittifaka ilişkin açıklamalarda bulundu. Karakuş, “CHP-İYİ Parti arasındaki ittifak yaklaşık olarak 15 günden bu yana yönettiğimiz bir süreçti. Konuyla ilgili olarak Genel Merkezimiz ile koordineli çalışıyorduk. Bu konuda bizim için önemli olan, ülkemizdir. Söz konusu Vatansa, gerisi teferruattır. Bunu İYİ Parti ya da CHP konusu olarak görmüyoruz. Şehrimize en iyi şekilde hizmet edecek, vatandaşlarımızı koruyacak, insanları kucaklayacak ortak bir aday çıkartacağız, o adayla da yolumuza devam edeceğiz.”

“ADAYIMIZI BELİRLEDİKTEN SONRA ÇALIŞMALARA BAŞLAYACAĞIZ”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığını almak istediklerini söyleyen Karakuş, “Keyifli bir seçim yaşayıp, Gaziantep Büyükşehir Belediyesini şehrimize hediye etmek istiyoruz. Bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Şu andan belediye başkan adaylığı için görüşmelerimizi sürdürdüğümüz çok değerli isimler var. Bunlardan birisi üzerinde yönetim ve teşkilat olarak karar kılacağız. Adayımızı Genel Merkeze sunduktan sonra, teşkilat olarak çalışmalara başlayacağız.”

“BAZI İLLERDE İTTİFAK YAPILACAK”

Gaziantep’te yapılacak olan ittifakın detaylarının ilerleyen günlerde ortaya çıkacağını söyleyen Karakuş, “Genel Merkezden gelen bilgiler doğrultusunda ilerleyen günlerde detaylı bir basın açıklaması gerçekleştireceğiz. Genel Merkezler düzeyinde de komisyon çalışmalar sürüyor, bazı yerlerde çalışmalar devam ediyor. Genel tablo şu anda CHP ile bazı şehirlerde ittifak yapılacak. Büyükşehir ve İl Belediye Başkanlıklarında olacağını öngörüyoruz” diye konuştu.

S.ÖZTÜRK

14.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Alırsınız...
FREEDUN18 Ara 2018 15:51:03