İşte Son Anket Sonuçları.

İşte Son Anket Sonuçları.

DEVA, Saadet ve Gelecek Partisi katılırsa bakın sonuç ne oluyor

Avrasya Araştırma’nın son seçim anketine göre AKP’nin oy oranı, tarihinin en düşük seviyesine indi.

Avrasya Araştırma’nın Ekim ayı için yaptığı ankete göre, Millet İttifakı'nın oy oranı yükselmeye devam ederken, AKP’nin oy oranı, tarihinin en düşük seviyesine indi. Anket sonuçlarını Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, YouTube kanalından açıkladı.

Ankete göre, Cumhur İttifaki ile Mİllet İttifakı’nın oy oranları birbirine çok yaklaşmış durumda. Cumhur İttifakı yüzde 32,7 bandında görünürken, Millet İttifakı ise yüzde 32,2 düzeyinde.

Millet İttifakı’na Saadet Partisi, Deva Partisi ve Gelecek Partisi’nin katılması halinde oy oranı ise Cumhur İttifakını geçerek yüzde 35’in üzerine çıkıyor.

Araştırmaya göre AKP’nin oy oranı kararsızlar dağıtılmadan yüzde 25.5 oranında görünüyor. CHP ise yüzde 22.1 bandında.

Kararsızlar dağıtıldığında ise AKP’nin oy oranı yüzde 32,6’ya çıkarken, CHP’nin oy oranı yüzde 28,2 oluyor.

 

2.11.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
Bu halk zaman gelsin vallahi Akp yüzde 22 zor bulur hertaraf ulmuş Gaziantep Üniversitesi atanan rektöre bakın bunlara oy verilirmi adam konuşma bilmiyor Danışmanlığı yapan Türkçe olimpiyat oyunları yapan diğer Danışmanlığı yapan şehitkamil vakfında görev yaparken ihaleye fesat karıştırmak yargılanmakta 2013 tarih 20 sayı rektör Yardımcısı olan kadın kocası bıçak parasından yargılanmakta yani temiz kişi gelmiyor
İnşallah12 Şub 2021 22:18:49
Bu oran ülkenin geçirdiği en büyük ekonomik krizde çok çok yüksek. 2001 Ekonomik krizde DSP yide 15-20 bandında gösteriyordu. Seçim oldu %2 yi zor aldı. Bugünkü iktidarda aynı durunu yaşayabilir..
Mazlum 2 Kas 2020 22:35:30