"İsimsizler Hareketi" soruşturmasında 3 kişi tutuklandı

"İsimsizler Hareketi" soruşturmasında 3 kişi tutuklandı

"İsimsizler Hareketi" soruşturmasında 3 kişi tutuklandı

“İsimsizler Hareketi” soruşturması kapsamında gözaltına alınan Şehmus Kavak, Misli Cihan Şenleten ve Özgür Doğuş Erhan tutuklandı. 3 isim de “Cumhurbaşkanına hakaret ettikleri" iddiasıyla tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edilmişti.

Aralarında Yazar Temel Demirer'in de bulunduğu 24 kişi hakkında, 25 Eylül Cuma günü "İsimsizler Hareketi" soruşturması kapsamında gözaltı kararı verilmişti. Gözaltı kararının ardından evlerine yapılan baskınlar sonucu 19 kişi gözaltına alınmış, Gazeteci Hakan Gülseven aynı gün ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakılmıştı. 18 kişinin 4 günlük gözaltı süresi dolduktan sonra emniyet ifadeleri alındı. Emniyet ifadeleri alınan 18 kişi Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi’ne getirildi. Aralarında Yazar Temel Demirer’in de bulunduğu 11 kişi de savcılık tarafından ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

3 KİŞİ TUTUKLANDI

4 kişi adli kontrol şartı ile mahkemeye sevk edilirken 3 kişi ise “Cumhurbaşkanına hakaret” ettikleri iddiasıyla tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edildi. Adli kontrol şartı ile mahkemeye sevk edilen 4 kişi yurtdışına çıkış yasağı getirilerek serbest bırakıldı. Şehmus Kavak, Misli Cihan Şenleten ve Özgür Doğuş Erhan ise “Cumhurbaşkanına hakaret” ettikleri iddiasıyla tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi ve mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

29.09.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz