HÜDA-PAR Gaziantep İl Başkan Yardımcısı Korona Kurbanı

HÜDA-PAR Gaziantep İl Başkan Yardımcısı Korona Kurbanı

HÜDA-PAR Gaziantep İl Başkan Yardımcısı Korona Kurbanı

Hüda-Par Gaziantep İl Başkan Yardımcısı Abdulkadir Üstündağ, koronavirüsten yaşamını yitirdi.

Gaziantep D. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören 48 yaşındaki Üstündağ,  bu sabaha karşı yapılan müdahalelere rağmen kurtarılmayarak hayatını kaybetti.

Koronavirüs'ten yaşamını yitiren  Üstündağ’ın cenazesi Yeşilkent Mezarlığı’nda toprağa verildi.

HÜDA PAR'DAN AÇIKLAMA

Gaziantep’in tanınmış Kanaat önderlerinden, HÜDA PAR Gaziantep İl Başkan yardımcımız Abdulkadir ÜSTÜNDAĞ yakalanmış olduğu covid-19 hastalığı nedeniyle bu sabah Dr. Ersin Arslan Hastanesinde hayata gözleri yumdu.

Evli ve 3 çocuk babası olan 48 yaşındaki Abdulkadir ÜSTÜNDAĞ, aynı zamanda medrese eğitimi almış, Bölgenin tanınan hocalarındandır. Hayatını ilme adamış, hikmet ehli bir zattı. İTTİHADUL ULEMA’nın üyesi olan ÜSTÜNDAĞ İslami alanda yapmış olduğu çalışmalarıyla halkın gönlünde taht kurmuş bir kişiliğe sahipti.

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkan Yardımcılığı görevini en güzel şekilde ihya eden ÜSTÜNDAĞ, Gaziantep’in manevi yönden kalkınması için büyük emekler verdiği herkes tarafından bilinmekte ve takdirle karşılanmaktadır.

Yapmış olduğu İslami hizmetlerinden dolayı 28 Şubat darbesinde cezaevine konulan ÜSTÜNDAĞ medrese-i yusufiyyede 5 yıl kalmıştır. Cezaevinden çıktıktan sonra davasına kaldığı yerden devam eden ÜSTÜNDAĞ vefat ettiği ana kadar hizmetten geri kalmamıştır. “ Ölüm gelip sizi buluncaya kadar Rabbinize ibadet edin” ayetini hayatına nakşeden bir Dava Adamıydı.

Bu vesile ile Başkanımıza, Hocamıza, Seyda’mıza Allah’tan Rahmet yakınlarına sabrı cemil niyaz ederiz.

                                                                                                                                Faruk GÖÇER

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı

 

gaziantephaberler.com

26.07.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz