HDP'nin Newroz programı belli oldu

HDP'nin Newroz programı belli oldu

21 Mart!ta Gaziantep'te kutlama yapılacak

HDP’nin Eş Genel Başkanlar Pervin Buldan ve Sezai Temelli’nin katılacağı Newroz ve miting programları netleşti. Parti Diyarbakır, Van, İstanbul başta olmak üzere Gaziantep'in de aralarında bulunduğu 27 yerde Newroz Bayramı’nı kutlayacak; 9 yerde de miting düzenleyecek. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli’nin 1 Mart’ta itibaren iki koldan başlattığı halk buluşmaları ve büro açılışları programı devam ediyor. 
 
Programlar çerçevesinde Eş Genel Başkanlara; Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Berdan Öztürk, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan, İnsan ve Özgürlük Partisi Genel Başkanı Mehmet Kamaç, PDK-Bakur Genel Başkanı Sertaç Bucak, Azadi Hareketi Sözcüsü Ayetullah Aşiti de eşlik ediyor.
 
Partinin, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek Newroz ve miting programları da netleşti. HDP, 21 Mart’ta Aydın, Bodrum, Çanakkale, Şırnak, Diyarbakır, Van, Cizre, Nusaybin, Midyat, Batman, Tatvan, Karakoçan, Suruç, Yüksekova, Antep, İzmir, Antalya, Adana, Mersin, Manisa, Cihanbeyli, Bursa, Hatay, Ağrı, Silopi’de; İstanbul ve Datça’da ise 24 Mart’ta  Newroz Bayramı’nı kutlayacak. Diyarbakır ve İstanbul’daki Newroz’a Buldan, Van’dakine ise Temelli katılacak. 
 
Parti, final mitinglerini de Bingöl, Van, Muş, Ağrı, Hakkari, Diyarbakır, Iğdır, Şırnak ve Karakoçan’da yapacak. 
 
Final mitinglerinin yerleri ve tarihleri şöyle: 
 
25 Mart Pazartesi - Bingöl -Pervin buldan
27 Mart Çarşamba - Van - Berdan Öztürk
27 Mart Çarşamba - Muş - Pervin buldan
28 Mart Perşembe - Ağrı - Pervin Buldan 
29 Mart Cuma -   Hakkari -
29 Mart Cuma - Diyarbakır - Sezai Temelli 
29 Mart  Cuma - Iğdır - Pervin Buldan-Berdan Öztürk
30 Mart Cumartesi - Şırnak - Sezai Temelli 
30 Mart Cumartesi - Karakoçan - Kemal Bülbül
 
10.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz