HDP’nin Gaziantep'teki gençlik şöleni mitinge dönüştü

HDP’nin Gaziantep'teki gençlik şöleni mitinge dönüştü

Havai fişek gösterisinin de yapıldığı buluşmada binlerce genç aynı anda telefon flaşlarını açarak görsel bir şölen yaptı.

HDP Gaziantep Gençlik Meclisinin düzenlediği gençlik şöleni yoğun katılımla mitinge dönüştü. Miting havasında geçen şölende gençler doyasıya eğlenirken programda konuşan Milletvekili adayı Mehmet Karayılan, “Eli kanlı iktidar bu ülkeye barış getiremez. Bu ülkeye barışı biz getireceğiz” dedi.

Seçime sayılı günler kala seçim çalışmalarını yoğunlaştıran Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antep Gençlik Meclisi Şahinbey ilçesine bağlı Vatan Mahallesinde gençlik şöleni düzenledi. Şölene HDP Milletvekili adayları, İl ilçe yöneticileri, TJA aktivisiti Ayşe Gökkan ve Barış Annelerinin yanı sıra on binin üzerinde genç katıldı. HDP bayrakları ve Selahattin Demirtaş posterleriyle süslenen alanın tamamını dolduran gençler ‘Biji HDP’ sloganı attı. Şölen gençlerin yoğun katılımıyla mitinge dönüşürken genç kadınlar ise zılgıtlarıyla alanı inletti.

Havai fişek gösterisinin de yapıldığı buluşmada binlerce genç aynı anda telefon flaşlarını açarak görsel bir şölen yaptı.  Programın başından sonuna kadar gençlerin coşkusu hiç dinmezken gençler uzun halaylar oluşturdu.

‘ELİ KANLI İKTİDAR ÜLKEYE BARIŞ GETİREMEZ’

Programda söz alan Milletvekili adayı Mehmet Karayılan, iktidarın 7 Haziran seçimi sonrası başlattığı baskıcı politikasını sürdürdüğünü belirtti. İktidarın Kürt düşmanlığını ülke içerisinden çıkararak tüm bölge ülkelerine yaydığını ifade eden Karayılan, iktidarın yeni hedefinin kandil dağı olduğunu söyledi. Halkın savaş istemediğini barış istediğini aktaran Karayılan, “Ancak eli kanlı olan iktidar bu ülkeye barış getiremez. Barışı bu ülkeye biz getireceğiz. Bunların sadece dilinde barış vardır. Bir yandan savaşa yatırım yapıp diğer yandan barış diyen bir iktidara artık bu millet kanmaz.  24 Haziran günü tüm bu yaptıklarının hesabını verecek. Çözüm süreci masasını deviren bu iktidarı halkta 24 Haziran’da devirecektir” diye konuştu.

‘EN GÜZEL CEVABI SANDIKTA ALACAKLAR’

Karayılan’dan sonra söz alan Ayşe Gökkan, " Cizre’yi, Nusaybin’i, Silopi’yi ve Efrin’i selamlayarak başladı. Kürt halkının şehirleri yıkan ve gençleri diri diri yakan iktidara karşı 24 Haziran’da hesap soracağını dile getiren Gökkan, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerine uygulanan tecridin sadece ona değil tüm bölge halklarına uygulandığını vurguladı. İktidarın Kürt illerine geldiği zaman Kürtlerle kardeş olduğunu hatırladığını söyleyen Gökkan şöyle konuştu, “Batı’da bize demediklerini bırakmıyorlar. Terörist diyorlar. Diyarbakır’a geldiklerinde kardeşiz diyorlar. Bunların her şeyi yalandan ibarettir. Bunlar kardeş dediklerini öldürecek kadar alçaklar. Kardeşiz sözlerini oy almak için söylüyorlar. Bunlara 24 Haziran’da en güzel cevabı Kürt halkı sandıkta verecektir.” dedi

Konuşmacılardan sonra sahne alan sanatçı Kadir Çat Kürtçe ve Türkçe ezgilerle gençleri coşturdu.

10.06.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz