HDP Milletvekilinden  Bakan Soylu'ya Sert Yanıt: Adam Değil İnsan Arıyoruz

HDP Milletvekilinden Bakan Soylu'ya Sert Yanıt: Adam Değil İnsan Arıyoruz

Bakan Soylu" Sizi yürüten adam değildir" demişti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun HDP milletvekilleri ile ilgili yaptığı açıklamaya, HDP Milletvekili Hüda Kaya'dan yanıt geldi. Kaya, " Adam Değil insan arıyoruz" dedi.

İçişleri Bakanı Soylu,Aralarında Gaziantep'in de bulunduğu 15 ilden  HDP’li vekillerin açlık grevindeki Leyla Güven’e destek için yapacakları yürüyüşten bahsederken  HDP’li vekillerin yürüyüşüne izin vermeyeceğini söylemişiti. Soylu “Şimdi ‘Apo’ içeride diye, güya milletvekilleri yürüyüş yapacaklarmış sağda solda. Sizi yürüten adam değildir” ifadelerini kullanmıştı.

Hüda Kaya, "HDP'li vekilleri yürüten adam değildir" diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya cevap verdi.

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada: "Devletin silahlı güçlerini, milletin vekillerinin yani halkın iradesinin önüne koymak darbeciliktir ve suçtur. Ülkemizin ihtiyacı olan, devlet gücüyle adamlık yapmak değil insanlıktır. Adam değil insan arıyoruz." dedi.

İŞTE HÜDA KAYA'NIN TWİTTER PAYLAŞIMI

 

  1. Devletin silahlı güçlerini, milletin vekillerinin yani halkın iradesinin önüne koymak darbeciliktir ve suçtur. Ülkemizin ihtiyacı olan, devlet gücüyle adamlık yapmak değil insanlıktır. Adam değil insan arıyoruz.

10.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz