Hastane Yıkılacak, Trafik Rahatlayacak

Hastane Yıkılacak, Trafik Rahatlayacak

Hastane Yıkılacak, Trafik Rahatlayacak

Türkiye'nin 6. büyük hastanesi olan ve günlük 9 bin hastanın tedavi gördüğü Gaziantep Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi için yıkım kararı alındı.

1960 yılından beri Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne hizmet veren ve günde 9 bin hastanın tedavi edildiği Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 2017 yılının son aylarında yıkılması planlanıyor. Hastanenin yıkılmasından sonra Hürriyet, İnönü ve Özdemirbey caddelerindeki trafik yoğunluğu da rahatlamış olacak.

Hastanede yapılan hizmet binalarının beton kalitesinin tespitinde Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi’nin hizmet binalarının yüzde 60 ve 70 oranında kullanıma elverişli olmadığı anlaşıldı. Perilikaya ve Akkent’te yapımı devam eden devlet hastanelerinin tamamlanmasından sonra yıkılacak olan Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi son zamanlarda şikâyetlerle gündeme geliyor. 2017 yılının son aylarında yıkılması planlanan hastanede hasta ve hasta yakınlarından gelen şikâyetlerin artmasından sonra hastane yönetimi bir açıklama yaptı.

HURDALAR KALDIRILDI

Yetkililer yaptığı açıklamada, hastanenin eski bir hastane olduğunu, önceden hastaneye ait hurdalık alan olmadığı için hurdaların hastanenin açık bir alanda toplandığını fakat artık bir şantiye alanında toplandığını duyurdu. Yetkililer yaptığı açıklamada “ Dr. Ersin Arslan hastanesi eski bir hastane. İster istemez hastane etrafında hurdalarımız toplanıyor. Hurdalık alanı biz temizledik. Bunu kendi imkânlarımızla yapıyoruz. Hurdalıklarımız artık aldığımız şantiye alanında toplanıyor” diye konuştu.

MUCİZELER YARATIYORUZ

1960 yılından beri hizmet veren Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde temizlik yapılmadığı yönünde ki şikâyetlerin artması ise yetkililer “Hastanemizde her gün mıntıka temizliği var. Kocaman bir otopark alanı var orayı da biz temizliyoruz. Hastanenin ortasından bir cadde geçiyor. Aradaki o cadde seyyar satıcılarla dolu biz de bunu zabıtaya haber veriyoruz. Alan boşaldığı zaman da geriye kalan çöpleri hastanemiz personeli temizliyor. Belediyeden temizlemelerini talep etmiyoruz. Kendimiz temizliyoruz. Temizlik konusunda çok gayretli çalışıyoruz. Hastaneler dinamik ortamlardır. Ne kadar temizlerseniz temizleyin hastanelerde sağlıksız insanlar olduğu için tekrar kirleniyor. Elimizden geldiğince bu konuda çok hassas davranıyoruz. 20 yıldan bu yana temizlenmeyen çatı araları geçtiğimiz aylarda temizlendi” şeklinde konuştu.

‘DEVLETİMİZE MASRAF ÇIKARTMAK İSTEMİYORUZ’

Hastane personelinin yetersiz olmasına karşın hastanede mucizelere yarattıklarını, yıkılacak olan bir hastane için devlete masraf çıkartmak istemediklerini ifade eden yetkililer “ Personel sayısı kısıtlı fakat biz hastanede mucizeler yaratıyoruz. Yöneticiler olarak hastaneyi gece veya gündüz kontrol ediyoruz. Personel temizliğe çok önem veriyor. Acil bölümün içerisinde bulunan tuvaletin kokusu eskiden hissediliyordu. Fakat şu an öyle bir şey yok. Tuvaletin yerini değiştirdik ve de gerekli temizlik her zaman yapılıyor. Böylece kötü koku sıkıntısı da ortadan kalkmış oldu” şeklinde konuştu.

Hastane içerisinde ki birçok sıkıntıyı kendi imkânlarıyla çözüme kavuşturduklarını dile getiren yetkililer “Şu an için hastane ihtiyaçlarını kendimiz ve kendi personelimizle yapıyoruz. Devletimize yıkılacak bir hastane için masraf çıkartmak istemiyoruz” diye konuştu.

GÜNLÜK 9 BİN HASTAYA BAKILIYOR

Hastaneyi ziyaret eden hastaların günlük sayısını 9 bine yakın olarak açıklayan yetkililer, hasta sayısı çok olunca da temizlikte ister istemez aksaklık ortaya çıkıyor, dedi. Yetkililer yaptığı açıklamada “Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde toplam 9 bine yakın hastaya bakılıyor. Hasta sayısı çok olunca da temizlikte ister istemez aksaklık ortaya çıkıyor. Eskiden hastanenin yaptığı 10 milyon TL’lik faturası şu an 18 milyon TL fatura yapıyor. Türkiye’nin en büyük tek başına 38 bin metrekare alan olup en çok fatura yapan hastanesi. İlk geldiğimizde hasta ve hasta ve hasta yakınları tarafından hastane personeline karşı şiddet uygulanıyordu. Artık öyle bir şey yok çünkü çalışanlarımızda özgüven arttı. Çalışanlarımız yönetimimizle beraber işlerini sahiplendi. Moral, motivasyon, sahiplenme ve ekip olmayla bunu başardık” dedi.

ACİL SERVİSİNDE SORUN YOK

Acil servislerin zaten yoğun servisler olduğunu vurgulayan yetkililer “Acil servislerin çalışması zaten çok yoğundur. Hastaların bazıları acile gelmeyi daha çok tercih ediyor. Buda acilde daha çabuk işlem görmesinden kaynaklanıyor. Sağlık Bakanlığı’nın yapmış olduğu projeyle sarı, yeşil ve kırmızı alanlar var. Zaten kırmızı alanda ki hastaların durumu daha kritik olduğundan aciliyet o tür hastalıklardır. Hastanın durumuna göre acil bölümünde öncelik tanınıyor. Acil bölümünde ki kalabalığı da böyle çözüm bulmuş oluyoruz” dedi.

TÜRKİYE SIRALAMASINDA 6. SIRADA

Türkiye’de bulunan hastaneler arasında en çok geliri olan hastaneler sıralamasında Dr. Ersin Arslan Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nin 6. sırada yer aldığını belirten yetkililer “ Gaziantep’te beğenilmeyip, kötü gözle bakılan hastanemiz bugün Türkiye’de en iyi geliri olan hastaneler arasında 6. Sırada gösteriliyor. İstanbul, İzmir, Ankara, Konya, Bursa gibi illerde ki hastanelerin birçoğunu geride bıraktı. Hastanemiz İstanbul, İzmir, Ankara, Konya, Bursa gibi illerde ki hastanelerin birçoğunu geride bıraktı” diye konuştu.memohaber

 

29.11.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
Trafiği rahatlatmak için hastanenin karşısındaki otel yikamiyorlar milletvekilinin olduğu için. Çözümü devlet hastanesini yıkmakta mi bulmuşlar
Antepli30 Kas 2016 18:09:04
He amk trafiği rahatlatmak için çocuk mu kandırıyorsunuz koskoca hastane yol açmak için yıkılacak, yoksa antebin en merkezi arazisi birilerine peşkeş mi çekildi
Yersen29 Kas 2016 21:34:12