GAZİŞEHİR : 77  ALTINORDU. 62

GAZİŞEHİR : 77 ALTINORDU. 62

GAZİŞEHİR : 77 ALTINORDU. 62

ekerlekli Sandalye Basketbol Süper Liginde Gazişehir Gaziantep BŞB. kendi evinde oynadığı Altınordu maçını 77-62 kazanarak galibiyet serisini devam ettirdi. Karşılaşmayı Gaziantep Vali Davut Gül ve eşi Gülden Gül, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Serdar Tolay, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı ve ASKF Başkanı Abdülkadir Gözegir, ASKF yönetimi ile çok sayıda taraftar izledi.

 

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Liginde 10. Hafta geride kaldı. Ligin 10. Haftasında Altınordu takımını konuk eden Gazişehir Gaziantep  BŞB. Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, bu karşılaşmayı 77-62 kazanarak galibiyet serisini devam ettirdi.

Süper Lig'de 10 maçta 3 yenilgi, 7 galibiyet elde eden Gazişehir'in maçını  Gaziantep Vali Davut Gül ve eşi Gülden Gül, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Serdar Tolay, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı ve ASKF Başkanı Abdülkadir Gözegir'de izledi.

Gazişehir-Altınordu arasında oynanan tekerlekli sandalye basketbol maçına hayran kaldığını belirten Gaziantep Valisi Davut Gül, "Sporun her branşı çok önemli ve çok güzel. Ancak Gazişehir Gaziantep Teikerlekli Sandalye Basketbol takımı ayrı bir önem arz ediyor. Hem engellilerin topluma kazandırılması, hem sportif anlamda Gaziantep'in bu branş da temsil edilmesi çok önemli. Bu takımı oluşturup sahip çıkarak bu noktalara getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Gazişehir Kulüp Başkanı Adil Konukoğlu'nu tebrik ediyorum. Sosyal sorumluluk anlamında bu takım Gaziantep için ayrı bir değer. Süper Lig'de ve Avrupa kupalarında Gaziantep'i temsil etmeleri de daha anlamlı. Altınordu ile oynadıkları maçta sporcuların azmine, hırsına ve istekli olmalarına hayran kaldım. Azmin zaferi bu olsa gerek. Fırsat buldukta maçlarına geleceğim. Altınordu karşısında alınan galibiyetten dolayı teknik ekibi ve sporcuları tebrik ediyorum" dedi.

 

TOLAY; TEBRİK ETTİ

Gazişehir Gaziantep BŞB. – Altınordu arasında oynanan Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig karşılaşmasını Vali Davut Gül ile birlikte izleyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Serdar Tolay, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin'in ve bizlerin büyük önem verdiği tekerlekli sandalye basketbol takımımız bu şehrin gurur kaynağı oldu. Bu takım sadece sportif başarı da değil, sosyal sorumluluk anlamında gurur kaynadığımız oldular. Mümkün olduğu kadar tüm maçlarına gelmeye çalışıyorum. Her geldiğim maçta bir bir zevk alıyorum, ayrı bir heyecan yaşıyorum. Altınordu maçında da güzel bir galibiyet elde ettiler. Tüm takımı tebrik ediyorum. Aynı başarıyı sezon sonunda play off ve Avrupa kupası maçlarında göstereceklerine de inanıyorum" dedi.

 

GÖZEGİR; ÖNEMLİ GALİBİYETTİ

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı ve Gaziantep ASKF Başkanı Abdülkadir Gözegir, Altınordu maçı sonrası sahaya inerek tüm takımı tebrik etti.

İki takımında iyi mücadele ettiğini belirten Gözegir, "Sahada gösterilen müthiş mücadele bizlere büyük heyecan yaşatıyor. Ateşten gömlek olan Süper Lig'de Gazişehir Gaziantep BŞB.'nin üst sıralarda yer alması, şampiyonluk mücadelesi vermesi bu kent açısından çok önemli. Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin ile Gazişehir Kulüp Başkanımız Adil Konukoğlu'a teşekkür ediyorum. Önemli ve anlamlı bir spor branşığna verdikleri destekten dolayı. Herkesin gelip bu maçları izlemesi gerekiyor. Engellilerin neler yapabildiğini, neleri başardığını görmeleri gerekiyor. Gaziantep olarak önemli, anlamlı, başarılı bir takıma sahibiz. Her zamanda bu takımın yanındayız. Çarşamba günü oynayacakları Yalova maçında da başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

24.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz