Gaziantep'ten betterFLY ekibi , Dünyayı havadan gezdiren projede..

Gaziantep'ten betterFLY ekibi , Dünyayı havadan gezdiren projede..

Marka şehir Gaziantep, Google Street View haritası kullanılarak dünyayı havadan gezdiren proje

Marka şehir Gaziantep, Google Street View haritası kullanılarak dünyayı havadan gezdiren proje “travelwithdrone.com” ‘da betterFLY ile yerini aldı...

travelwithdrone.com adresli sitede betterFLY ekibi tarafından hazırlanan Gaziantep’ten şuanda 9 havadan video bulunduğunu belirten Bekir Sacit Kocaman, “Gaziantep’in böyle bir projede yer almasını sağlamış olmak bizim için gurur verici. Bugüne kadar tarafımızdan çekilen havadan videolardan 9’una site yöneticileri tarafından yer verildi. Gaziantep’in o haritada havadan videolara sahip bir şehir olması, bu şehrin teknolojiyi verimli şekilde kullanan, modern bir şehir olduğunun göstergesidir. Bu anlamda biz de betterFLY ekibi olarak, Gaziantep’e hizmet etmekten son derece mutluyuz.”

Dünyada birçok haber sitesinin de yer verdiği travelwithdrone.com (Dünyayı havadan gezdiren proje) ile ilgili onedio.com‘daki haberde Drone Gözüyle Dünyayı Gezdiren Projeden 20 enfes Türkiye video listesinde de yine betterFLY ekibinin çekimlerini yapmış olduğu Gaziantep RUMKALE ve Gaziantep Kalesi’nin havadan görüntüleri yer aldı. Projenin web sitesinde videonun yer alabilmesi için öncelikle videonun en az yüzde 60’ının havadan video çekimlerine sahip olması gerekmekte.

HAVADAN FOTOĞRAF ve VİDEO ÇEKİMLERİ

Kocaman, “Biz bu yola çıktığımızda bir çok firma fotoğraf ve video çekimleri yapıyordu. Ama biz bunun daha farklı yapılması gerektiğine inanarak havadan video ve fotoğraf çekimlerine yöneldik. Bu yeni teknolojiyle diğer firmalara rakip değil, çözüm ortağı olduk. Yaklaşık 2 yıl süren Ar-Ge çalışmalarımız, eğitimlerimiz ve yatırımlarımızın ardından bugün yerden 4K çekimlerin bile nadir yapıldığı Gaziantep’te havadan 4K Ultra HD video çekimleri yapabilen ve bu alanda ciddi başarılar elde eden bir kuruluş haline geldik” diye konuştu.

İSTANBUL AJANSLARI İÇİN ÇÖZÜM ORTAĞI OLDUK

Dünyada çok hızlı gelişen bu sektörün hem bölgede hem de Gaziantep’te öncüsü olduklarını belirten Kocaman, “Havadan fotoğraf ve video çekimleri Gaziantep ve çevre illerde çok yeni bir oluşum. Bölge illeri arasında özellikle Gaziantep gelişime ve yeniliğe çok açık bir kenttir. Fakat ne yazık ki Gaziantep’te böyle çalışmalar yapılırken, özellikle yerel yönetimler ve özel sektörün büyük bir kısmı bunun sadece İstanbul’da yapılabildiğini düşünüyor. Durum böyle olunca Gaziantep’in tanıtımını İstanbul ajansları üstleniyor. Ne yazık ki özellikle teknoloji ağırlıklı tanıtım konusunda bir İstanbul sevdası tutturmuş gidiyoruz. Son zamanlardaki başarılı çalışmalarımız sayesinde İstanbul ajanslarına da hizmet vermeye başladık. Bu bizim açımızdan oldukça sevindirici bir gelişme. Biz bu çekimler için burada çözüm üretebiliyorsak ve travel with drone gibi projelerde hazırladığımız bu videolara yer veriliyorsa, demek ki kaliteli birşeyler ortaya çıkarmışız. Biz kendi imkanlarımız ölçüsünde tanıtım amaçlı belirli bölgelerde çekimler yaptık. Örneğin Gaziantep Rumkale, Gaziantep Kalesi, Gaziantep Erenköy, tarihi Kurtuluş Camii gibi.. İzleyenler tarafından büyük beğeni toplayan bu videolar binlerce kez izlendi, beğenildi ve paylaşıldı. İstiyoruz ki bu şekilde daha fazla video çekimi yapıp Gaziantep’imizi tanıtalım.”

Dünyanın hemen hemen her yerinden havadan görüntülerine yer veren 'travel with drone' projesinde yer alan videolardan 9 tanesinin Gaziantep'ten olmasının son derece önemli olduğunu ifade eden Bekir Sacit Kocaman, “Son sistem havadan görüntüleme araçları ve video-fotoğraf çekim ekipmanları kullanmaktayız. Bu konuda ciddi yatırımlar yaptık ve sürekli yeni teknolojileri takip ediyoruz. Kullandığımız yeni teknolojiler sayesinde olası problemleri en aza indirgeyen maksimum güvenli uçuşlar gerçekleştirmekteyiz. Kullandığımız araçlar oldukça akıllı sistemlerdir. Bizim birinci önceliğimiz uçuş öncesi ve uçuş sırasındaki güvenlik. Bu sebeple Alman elektronik ve yazılım firması mikrokopter ürünlerini tercih ediyoruz” dedi.

20.05.2015 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz