Gaziantep'teki Hastanenin Yıkımı Başladı

Gaziantep'teki Hastanenin Yıkımı Başladı

Gaziantep'teki Hastanenin Yıkımı Başladı

Gaziantep'teki Türkiye'nin 6. büyük hastanesi olan ve günlük yaklaşık 10 bin hastanın tedavi gördüğü 60 yıllık tarihi Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yıkım işlemi başladı. Hastane yönetimi gece geç saatlere kadar görevleri başından ayrılmadılar.

YIKIM ESKİ DOĞUM EVİNDEN BAŞLADI

1960 yılından beri Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne hizmet veren Gaziantep  Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yıkım c bloktan başlayarak eski doğum evi, göğüs hastalıkları servisi, patoloji laboratuvarı, intaniye servisi, bazı polikinikler ve teknik idari birimler yıkılmaya başladı. buradaki birimler ise mücahitler ek binasına taşındı. Eski doğum evinin olduğu bölümün yıkılmasından sonra, Hürriyet, İnönü ve Özdemirbey caddelerindeki trafik akışı da rahatlayacak. Hakkında yıkım kararı bulunan ve statik açıdan sorunlu olan 60 yıllık bina Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yıkılmaya başlandı.  

HASTANE YÖNETİMİ GECE GÜNDÜZ GÖREV BAŞINDA

Göreve geldiği günden bu yana yaptığı çalışmalarla göz dolduran Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mesut Özkaya ve başarılı işlere imza atan Mali ve İdari İşler Müdürü Selahattin Gür'ün katıldığı yıkım protokolü Büyükşehir Belediyesi arasında imzalandı. Hastane yönetimi bugün başlayan yıkım işleminde herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için yıkım işleminin başından sonuna kadar yerinden izleyerek kontrol etti. Sistemli bir şekilde ekip olarak çalışan hastane yönetimi önemli işlere imza atmaya devam ediyor.

 

24.08.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz