Gaziantep'te yıldırım can aldı. Nizip ve Araban'da sel felaketi yaşanıyor

Gaziantep'te yıldırım can aldı. Nizip ve Araban'da sel felaketi yaşanıyor

Gaziantep'te yıldırım can aldı. Nizip ve Araban'da sel felaketi yaşanıyor

Gaziantep'te yıldırımın isabet ettiği bir kişi yaşamını yitirirken Nizip ve Araban sele teslim oldu.

Meteorojinin Gaziantep genelini uyarmasına karşın Sekili Kasabasında ismi henüz çğrenilemeyen 16 yaşındaki gence yıldırım isabet etti. Hastaneye kaldırılan genç, tüm çabalara karşın kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Gaziantep ve çevresinde saat 16.00 dan itibaren başlayan şiddetli yağmur ve dolu yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Kent içi ulaşımda zaman zaman trafik kilitlendi.

Gaziantep'in Nizip ilçesinde ise kelimenin tam anlamıyla bir sel felaketi yaşanıyor. Araban ilçesinde ise tarım alanları sular altında kaldı.

SON DAKİKA

Gaziantep’in Nizip ilçesinde, hayvan otlattığı tarlaya yıldırım düşen Tevfik Fukra Erikli (16) hayatını kaybetti.

Olay, akşam saatlerinde ilçeye bağlı Sekili Mahallesi’nde meydana geldi. Çobanlık yapan Tevfik Fukra Erikli tarlada hayvan otlattığı sırada bulunduğu bölgeye yıldırım düştü. Gürültüyü duyanların haber vermesi ile olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin Oğuzeli Devlet Hastanesi'ne götürdüğü Erikli, burada doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Eriklinin cansız bedeni Adli Tıp Kurumu morgundaki otopsisinin ardından toprağa verilmek üzere ailesine teslim edildi.

 

www.gaziantephaberler.com

 

 

9.04.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz