Gaziantep'te Yaşayana Soran Yok !..

Gaziantep'te Yaşayana Soran Yok !..

Gaziantep'te Yaşayana Soran Yok !..

Gaziantep vatandaşları il çevresinde ve merkezinde yürütülen projelerden habersiz olduklarını ve belediyenin vatandaşlara bilgi akışı iletişiminde eksik olduğunu vurguluyor. Vatandaşlar, belediyelerin çalışmalarından elektrikler gittiğinde, yada bir sabah ansızın geldiğinde haberdar olduklarını dile getirdiler.

Kent merkezinde sorulan projeler hakkında bilgisi olmadığını dile getiren birçok vatandaşlar, görüşlerini gazetemize bildirdiler.

Şehir merkezinde ikame ettiğini belirten Serkan S. ‘’ Belediyemizin yaptığı tüm işleri sabah uyandığımızda inşaat halde bekleyen binalardan ve yolların bozukluğundan anlıyorum. Bir yer yapmaya çalışıyorlar durmadan elektrik gidiyor veya çevresinde ki yolları çok kötü bırakıyorlar. Araba ile yolculuk etmek kent merkezinde inanın çok kötü, bir de yolların bozukluğu eklenince hal iyice kötüleşiyor.’’ şeklinde konuştu.

‘’Gaziantep Kalesini gölgelediğini düşünüyorum’’

Panoramik Müze inşaatının bir türlü bitmediğinden yakınan Mustafa Ali Ş., ‘’ Kaleye doğru giderken bu müze inşaatı yüzünden kaç kere araç lastiğimin havalara indi. Araçların ve yayaların zarar görmeden yürütüldüğü bir inşaat alanı olmadığını düşünüyorum. Aynı zamanda bir vatandaş olarak görüntüsünün Gaziantep Kalesini gölgelediğini düşünüyorum. Benim fikrim hiç güzel olmadı. Hem de çevresinde ki yollardan rezil olduk.’’ diyerek konuştu.

‘’Yöneticiler bir projeye imza atarken vatandaşın fikrini almıyor.’’

“Belediye yaptığı işleri sadece sitelerde ve haberlerde yayınlıyor.” diyen Mediha K, ‘’ Geçenlerde şehir merkezinde koşu maratonu oldu. Tüm halk rezil olduk. Trafiği bir çok yerden kapatmışlardı. Yeni bir inşaat yapıyorlar haberimiz yok. Yani bizim çoğu şeyden haberimiz yapıldıktan sonra oluyor. Biz vatandaş olarak her zaman telefona gelen mesajlardan veya  belediye sitelerinden yapılan duyurulardan öğrenmek zorunda değiliz. Yöneticiler bir projeye imza atarken vatandaşın fikrini almıyor. Bir proje varsa eğer vatandaş ile anket yapılmalı ve bu doğrultuda tüm şehir her projelerden ve gelişmelerden haberdar olmalıdır. Herkesin evinde şuan internet yok olsa da belediye sitelerini takip etmek durumunda olamıyoruz her zaman bu konuda çok hassasiyet gösterilmelidir.’’ dedi.

‘Her inşaata onay verilmemeli”

Gaziantep Belediyelerinin yaptığı projelerden bilgisi olmadığını söyleyen Uğur Daş, ‘’ Gaziantep’te ne oluyor ne bitiyor hiç haberim olmuyor. Bu birazda biz gençlerin hatası öğrenmek için uğraşmıyoruz. Ama gözlemlerim doğrultusunda şehrimin havası çok kirli gözüküyor. Belediyemiz her inşaata onay veya ruhsat vermemeli biraz yeşillendirmeyi teşvik etmelidir. Yeni yaptıkları her işlerde yeşillendirme görmüyorum.’’ diye ekledi.

M.TÜRKMEN

14.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz