Gaziantep'te şeytana pabucu ters giydiren Gaspçılar Bakınız ne yapmışlar

Gaziantep'te şeytana pabucu ters giydiren Gaspçılar Bakınız ne yapmışlar

Gaziantep'te şeytana pabucu ters giydiren Gaspçılar Bakınız ne yapmışlar

Gaziantep'te önce başka araçlardan plaka çalan, bu plakaları kendi otomobillerine takan, bu işlemden sonra da bankadan para çekenleri takip ederek gasp yapan 4 kişilik bir şebeke ortaya çıkartıldı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nden konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

"Asayiş Şube Müdürlüğü, Hırsızlık Büro Amirliğimiz görevlileri tarafından halkımızın daha güvenli, huzurlu, rahat içerisinde yaşamasını temin etmek ve mala karşı işlenin suçların aydınlatılmasına yönelik yürütülen çalışmalar neticesinde;

İlimiz Gazikent Mahallesinde bulunan Şehit Serdar Şakir Caddesi üzerinde bankadan para çeken bir vatandaşımızı takip ederek otosundan toplam 170.000 Türk Lirasını çalan şüpheli A.B., D.G., A.Ç., C.B. isimli şahıslar yapılan operasyon sonucu yakalanarak gözaltına alındı.
Yakalanan şüpheli şahısların ikametlerinde yapılan aramada ise; otodan çalınan paranın bir miktarı, 2 adet av tüfeği, 1 adet kurusıkıdan çevirme tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca ile 2 adet fişek ele geçirildi.

Ayrıca, yapılan araştırmanın devamında şüphelilerin ilimizde daha önce de çalıntı plakalarla 2 Adet banka takipli otodan hırsızlık ile 1 adet kapkaç olayını da gerçekleştirdiklerinin tespit edilmesi üzerine şahısların olaylarda kullandıkları çalıntı plaka takılı olan otolarına da el konuldu.

Şüpheli A.B.. D.G., A.Ç. ve C.B. isimli şahıslar haklarında yapılan yasal işlem sonrası çıkarıldıkları Adli Makamlar tarafından tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

4.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz