Gaziantep'te Kesinti İsyanı...

Gaziantep'te Kesinti İsyanı...

Gaziantep'te Kesinti İsyanı...

Gaziantep’in Nizip İlçesine bağlı Keret Köyüne bağlı Fıstıklı Mezrasında yer alan 60 hane sık elektrik kesintilerinden isyan etti. Elektrik kesintisinden dolayı çok sayıda evin elektronik eşyalarının bozulduğuna dikkat çekiliyor.


350 HANELİ KÖYDE ELEKTRİK KESİNTİLERİNİN
SONA ERDİRİLMESİ İSTENİYOR


Nizip ilçesine bağlı 350 haneli Keret köyü ile 60 haneli Fıstıklı mezrasında yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı vatandaşlar Enerji-Sa yetkililerini göreve davet ettiler. Elektrik kesintilerinden dolayı evlerde çok sayıda elektronik eşya bozuldu. Vatandaşları isyan ettiren bu durum karşısında yetkililer göreve davet edildi.


SON 2 AYDIR KESİNTİLER DEVAM EDİYOR


Keret Köyünde yaklaşık ik aydan beri her gün çeşitli saatlerde kesilmeler meydana geliyor. Elektronik cihazlar bozuluyor. Muhtarlık ve vatandaş sürekli TEDAŞ müracaat yaptıklarında trafo güç getirmiyor. Trafo bugün yarın değiştireceğiz diye yaklaşık 2 aydan beri vatandaşlar mağdur ediliyor.

BAKANDAN YARDIM İSTEDİLER

Günlük sık sık kesilen enerjiden dolayı mağduriyetler yaşadıklarını belirten köylü vatandaşlar, korona virüsünün pik yaptığı Gaziantep'te derdimizi anlayacak bir yetkili bulamıyoruz. Mevsimsel olarak 40 dereceye varan kavurucu sıcakların üstüne birde elektirik kesintisi yaşanınca iyiden iyiye bunalıma giriyoruz. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Gaziantep'li olan Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan'a çağrıda bulunuyoruz " Nolur derdimize çara bulun. Bu çeresizlikten bizi kurtarın" dediler.

Kaynak: Memohaber

20.07.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz