Gaziantep'te Çocuk İstismarcısını Mahalleli Dövdü

Gaziantep'te Çocuk İstismarcısını Mahalleli Dövdü

İSTİSMARCI TUTUKLANDI

Gaziantep'in Şahinbey ilçesine bağlı Cengiz Topel Mahallesi'nde 6 yaşındaki bir çocuğu sokakta oynarken istismara maruz bırakan şahıs, mahalleli tarafından yakalanıp darbedildi. Tutuklanan failin daha önce de eşine şiddet uyguladığı için hapis yattığı öğrenildi.

Cengiz Topel Mahallesi'nde  arkadaşlarıyla sokakta oyun oynayan 6 yaşındaki erkek çocuğu, bir erkek tarafından istismara maruz bırakıldı. Çocuğun agladığını gören mahalleli bir genç, müdahale ederek çocuğu kurtardı ve babası H.K.'nin yanına götürdü.

İSTİSMARA MARUZ BIRAKTIĞI ÇOCUĞUN BABASINA BIÇAKLA SALDIRDI


Baba H.K., istismar failini mahallenin çay ocağında buldu, ardından tartışma yaşandı. Baba H.K.'ye bıçakla saldıran şahıs mahalleli tarafından darbedildi.

Ambulans ve polisin çağırılmasıyla fail ve aile 25 Aralık Polis Karakolu'na götürüldü.

Önce Çocuk Polisine ardından da Gaziantep Çocuk Hastanesine götürülen çocuğun pedagog ve avukat eşliğinde ifadesi alındı.

TUTUKLANAN ŞAHIS, AYNI ZAMANDA KADINA ŞİDDET FAİLİ


Süreç hakkında bilgi almak için karakolu arayan aileye istismar failinin tutuklandığı aktarıldı. Failin ismini vermeyen polis memurları, şahsın daha önce eşine şiddet uyguladığı için cezaevine girdiğini belirtti.

"PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ"


Avukat tutacak maddi güçlerinin olmadığını söyleyen aile, bu konuda destek beklediklerini duyurdu.

Evrensel'e konuşan baba H.K. olayın peşini bırakmayacağını söyledi.

Çocuk istismarı ve cinsel saldırı vakalarında yargının caydırıcı cezalar vermediği için bu olayların hâlâ yaşandığını ifade eden baba H.K. "Mahalleli görüp müdahale etmeseydi ben ne yapardım, çocuğuma ne olacaktı” dedi.

Oğlunun psikolojisinin bozulduğunu ve geceleri uykusunda titreyip ağladığını belirten anne F.K. de Elmalı davasını hatırlatarak "Hiçbir çocuk bunu yaşamamalı” dedi.

İstismar failinin aynı gün aynı mahallede Suriyeli bir mülteci kız çocuğunu da istismar ettiğini öne süren baba H.K. o "Oaman müdahale edilseydi başka bir çocuk bunu yaşamayacaktı" dedi. 

10.07.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz