Gaziantep'te Kuaförde  Koronavirüs Çıktı. 14 Müşteri Takipte

Gaziantep'te Kuaförde Koronavirüs Çıktı. 14 Müşteri Takipte

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Koronavirüs kapsamında 11 Mayıs günü, kontrollü ve randevulu çalışmalarına izin verilen Gaziantep'teki berber ve kuaförlerde denetimler sürüyor. Kentte bir kuaförün korona testi pozitif çıkınca izalasyon başlatıldı. Kuaför kapatıldı.14 müşteri takibe alındı

Gaziantep merkez  Şehitkamil İlçesi  Hürriyet Mahallesi'ndeki bir kuaförün yapılan testte değeri pozitif çıktı. Kuaförle birlikte 14 müşteri ve ailesi  karantinaya alınırken, izalasyon çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü bu gelişme üzerine berber ve kuaförlere olan denetimleri artırdı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, berber ve kuaförlerin yeni tip Corona Virüs (COVID-19) Salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında işletmelerinde zorunlu bulundurulması gereken ateş öçler cihazlarının dağıtımına başlamıştı.

GAZİANTEP VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

BASIN AÇIKLAMASI (2020-43)

Şehitkâmil İlçesi’nde erkek kuaförlüğü yapan M.Ö, Covid-19 test sonucunun pozitif çıkması nedeni ile acilen tedavi altına alınmış, tespit edilen 14 müşterisine ve ailesine filyasyon yapılarak izleme prosedürü başlatılmıştır. Öte yandan söz konusu kişinin erkek kuaför dükkanı İl Hıfzısıhha kararı ile ekiplerimiz tarafından kapatılmıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

gaziantephaberler.com

17.05.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz