Gaziantep'te Atatürk Fotoğrafı Çöplükte !

Gaziantep'te Atatürk Fotoğrafı Çöplükte !

Gaziantep'te Atatürk Fotoğrafı Çöplükte !

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (GASMEK)’nda bir skandala imza atıldı. GASMEK içerisinde eski ve işe yaramayan eşyaların temizliği sırasında çöpe atılan eşyalar arasında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün resim ve portelerinin yer alması tepkilere neden oldu.

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren GASMEK, yıllardan bu yana gençlere hizmet veriyor. Binlerce insanın eğitim aldığı, eğitim kurslarının ve mesleki kursların yer aldığı GASMEK’te bir skandala imza atıldı. İddialara göre GASMEK binası içerisinde yapılan temizlik sırasında atıl durumda bulunan eşyalar ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ait resim ve portrelerin çöpe atıldı. Ulu Önder Atatürk’ün resimlerinin atıl vaziyette bulunan eşyalar ile birlikte dışarıya atılması çevrede bulunan vatandaşların tepkilerine neden oldu.

 GÖRÜNTÜLER SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILDI

Sosyal medya üzerinden de paylaşılan görüntüler sonrası GASMEK çalışanları tarafından Atatürk resim ve portreleri kaldırıldı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan vatandaşlar, durumu saygısızlık olarak nitelendirdiler. Vatandaşlar, “Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren bir eğitim ve meslek edindirme kursunda böylesi bir skandalın yaşanması gerçekten hayret veriyor. İnsanların eğitim aldığı böylesi bir yapının ülkenin ortak değerleri üzerinde hassas olması gerekirken, ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ait resimlerin, Gençliğe Hitabelerin çöpe atılması büyük bir skandal. Bu noktada gerekli işlemlerin yapılması ve kamuoyunun aydınlatılması gerekiyor” diye konuştular.

M.TÜRKMEN

11.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz