Gaziantep'te ağaçlar kesilmeden yerleri değişecek

Gaziantep'te ağaçlar kesilmeden yerleri değişecek

Gaziantep'te ağaçlar kesilmeden yerleri değişecek

Gaziantep merkez Şahinbey Belediyesi ağaç taşıma makinası alarak ağaçların kesilmeden başka bir alana taşınmasını sağlıyor.

 Şahinbey Belediyesi araç envanterine Ağaç taşıma makinesi alarak ağaçların kesilmesi yerine bir yerden başka bir yere taşınmasını sağlıyor.

 

YEŞİLE ÖNEM VERİYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, belediye olarak yeşile ve ağaçlara büyük önem verdiklerini belirterek "Belediyemizin envanterinde bulunan araçlar projelerimizin hızlı bir şekilde yapılması anlamında büyük önem taşımaktadır. Bu anlamda Şahinbey Belediyemizin araç envanterine ağaç söküm ve dikim makinası aldık. Ağaçlar kesilmeden yerinden sökülerek uygun görülen alanlara dikimini sağlayan bu araç, bazı parkların içerisine yetişkin ağaçları taşımamızda da faydalı olacaktır. Şahinbey Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana yeşil alana ve ağaç dikimine büyük önem verdik. Göreve geldiğimizde kişi başına düşen yeşil alan miktarı 0,89 m2 iken 13,15 m2'ye çıkardık. 1.700.000 m2 alan üzerine Türkiye'nin en büyük parkı olan Yeşilvadi Parkı'nı, 300.000 m2 alan üzerine Şahinbey Parkını ve 180.000 m2 alan üzerine ise Şelale Parkını yaparak vatandaşlarımızın nefes almasını sağladık. Sadece bunlarla da yetinmeyerek park sayımızı 606'ya çıkardık. Ayrıca bu güne kadar vatandaşlarımıza 2 milyon fidan dağıtarak onlarında dikili bir ağacının olmasını sağlayıp yeşil alan miktarının artmasını sağladık" dedi.

30.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz