Gaziantep'te 200 Polisle Şafak Operasyonu. 12 Tutuklama

Gaziantep'te 200 Polisle Şafak Operasyonu. 12 Tutuklama

Gaziantep'te 200 Polisle Şafak Operasyonu. 12 Tutuklama

Gaziantep'te 200 polisin katıldığı ve12 ayrı adrese eş zamanlı yapılan uyuşturucu operasyonunda 76 kilogram esrar ele geçirildi.Operasyonda gözaltına alınan 28 kişiden 12'si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Gaziantep Valiliği'nden,konuyla ilgili olarak şu açıklama yapıldı:ilgili şu açıklama yapıldı:

"İl Emniyet Müdürlüğünce, uyuşturucu madde imal ve ticareti yapan şahıslara yönelik önceden tespiti yapılan (12) ayrı adrese (200) polis memurunun katılımı ile eş zamanlı şafak operasyonu düzenlenmiştir.

Yapılan aramalarda çeşitli miktarlarda kullanıma hazırlanmış uyuşturucu madde ve haplar ile (2) adet tabanca ve bu tabancalara ait mermiler ele geçirilmiştir. 

Ayrıca;

Şehir merkezi ve otoban turnikelerinde detektör köpeği Alex'inde desteği ile araçlarda yapılan kontrollerde toplam (76) kilogram esrar maddesi ile sigara kartonlarının içerisine gizlenmiş vaziyette 50' şer gramlık (20) paket halinde toplam (1) kilogram uyuşturucu madde ve yine satışa hazır vaziyette (200) adet fişek haline getirilmiş uyuşturucu madde ele geçirilmiştir.

Yapılan şafak operasyonu ile şehir merkezi ve otoban turnikelerinde gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda ele geçirilen uyuşturucu madde ve tabancalarla ilgili olarak toplam (28) şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır.

Haklarında düzenlenen tahkikat evrakı ile adli makamlara sevk edilen (18) şahıstan 12'si tutuklanmış, (10) şahısla ilgili işlemler devam etmektedir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

8.12.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz