Gaziantepliler Dikkat!.Sağanak Yağış Bekleniyor

Gaziantepliler Dikkat!.Sağanak Yağış Bekleniyor

Gaziantepliler Dikkat!.Sağanak Yağış Bekleniyor

Gaziantep'te yaşayanlar dikkat!. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun güney ve batısında kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu. Meteoroloji'den yapılan açıklamada, kuvvetli olması beklenen yağış nedeniyle ani sel, su baskını, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi oluşması muhtemel risklere karşı uyarıda bulunularak, şöyle denildi: 

"Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun güney ve batısında kuvvetli yer yer çok kuvvetli (21-75 mm) sağanak ve zamanla gök gürültülü sağanak şeklinde yağışlar bekleniyor. Kuvvetli yağışlarla birlikte kar örtüsüne sahip yüksek kesimlerde kar erimeleri de görüleceği tahmin ediliyor. Kuvvetli yağış ve yer yer kar erimelerinin oluşturabileceği, sel, su baskını, taşkın, heyelan, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır"

Meteoroloji yetkilileri Gaziantep'te bugün sağanak yağış beklendiğini, Cuma ve Cumartesi günleri ise hem güneşli hemde yağışlı bir atmosfer beklendiğini açıkladı.Gaziantep'te bu üç günde hava sıcaklığı ise 11-13 derece arasında seyredecek.

13.04.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz