Gaziantep’e 127 milyon Tl’lik spor altyapı yatırımı yapılacak

Gaziantep’e 127 milyon Tl’lik spor altyapı yatırımı yapılacak

Spor Bakanı açıkladı

“700 Okul Spor Kulübüne Malzeme Dağıtım Töreni” Bakan Kasapoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinasyonunda Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir, Şahinbey ve Şehitkâmil Belediyeleri ile birlikte hayata geçirilen “700 Okul Spor Kulübü Malzeme Dağıtım Töreni, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ilçe belediye başkanları ve vatandaşların katılımları ile gerçekleştirildi.


Şahinbey Spor Salonunda gerçekleştirilen törende salondakilere hitap eden Bakan Kasapoğlu, Gaziantep’e 127 milyon TL’lik spor alt yapı yatırımı yapılacağının müjdesini verdi.


Bakan Kasapoğlu, konuşmasında, "Biliyorsunuz yaklaşık 1.5 ay önce Gaziantep’e geldik. O görüşmelerimizde bir takım projeleri konuştuk, eksikliklerin giderilmesi, spor alt yapısının geliştirilmesi anlamında neler yapabiliriz diye istişarelerde bulunduk. Yaklaşık 3 hafta önce Ankara’da önce 127 milyon TL’lik tesis alt yapısı için havuzlar, spor salonları, spor sahaları, kulüplerin desteklenmesi noktasında pek çok yatırımı el birliği ile imzaladık. Antep’imize, Antepimizin gençlerine, Şehitkâmil’in torunlarına helalı hoş olsun. Sizler bu kadar vefakâr, cefakâr, kadirşinas olduğunuz sürece ne yapsak azdır. Sizler en iyisine layıksınız. Tüm imkânlarımızla, Gaziantep’in çocukları, gençleri, yaşlıları, kadınları için durmak bilmeden çalışacağız" dedi.


Spor tesis ve yatırımlarında 2002 yılı öncesi ve sonrasında karşılaştırmalarda bulunan Bakan Kasapoğlu, "Ülkemiz 2002 öncesi ve sonrası olmak üzere yatırımlar açısından gözle görülür, bariz bir farkı ortaya koyuyor. Bundan sonraki süreçte, bu yapılan tesisleri daha fazla kullanmanızı, doldurmanızı istirham ediyoruz. Bu tesisler sizlerle birlikte güzel" ifadelerini kullandı.
Gaziantep Valisi Davut Gül 700 okulda okul spor kulübünün kurulduğunu aktararak "Buraya geldiğimizde okul aile birliği başkanları ile toplantı yaptık. Yani sizlerin anneleri ve babaları ile konuştuk. Gördük ki aileler çocuklarının spor anlamında yetişmesini istiyorlar. Büyükşehir Belediye Başkanımızla Bakanımıza gittiğimizde okul spor kulüplerinin bütün Türkiye’de kurulması gerektiğini gördük. Ve bakanımızın hedeflerine uygun bir şekilde bütün okullarımızda birleştirme sınıflar hariç tamamında yani 700 okulumuzda okul spor kulübü kurduk. Daha da önemlisi Gaziantep’in diğer şehirlerden farkı bütün belediyelerimizin bu okul spor kulüplerinin şu an ve gelecekteki bütün malzeme ihtiyaçlarını karşılayacaklarını söylediler. Bugün yaklaşık 5 milyon değerinde malzeme dağıtıldı. İleride ihtiyaç olan malzemeleri de dağıtacağız. Sadece okul spor kulüplerine dağıtılmıyor. Bu şehirde amatör spor kulüpleri var. Onlarla beraber de bağımsız bir program yapılacak. Gaziantep, Gençlik ve Spor Bakanımızın önderliğinde, bütün belediyelerimiz, milletvekillerimiz ile birlik ve beraberlik içerisinde bugünden daha iyisini yapacağız" diye konuştu.


Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise Gaziantep’in spor şehri olacağını anlatarak, "Bakanımızın yanına gittik. Ve valimiz ile bu şehrin gençlerini kendisine anlattık. Şu aldığımız yatırımlar ile birlikte büyük bir destan yazıyoruz. Kalkınma yerelde başlar dedik. Ama profesyonel sporu geliştirmemiz için sağlam temel olması gerekiyor. Şimdi sizinle birlikte temeli sağlamlaştırıyoruz. Sporu gündemimizin ana maddesi yaptık. Çünkü gençlerimizi yetiştirmemiz lazım. Önce sizin liderliğinizde gençlerimizi tarama yapıyoruz. Hangi gencimiz hangi spora yatkın ise ona yöneltiyoruz. Bakanımızı Gaziantep’in bakanı olarak ilan ediyoruz. İlk mecliste inşallah fahri hemşehrimiz olarak ilan edeceğiz çünkü bunu hak ediyorsunuz. Bakanımız ile birlikte bu şehir yükselen bir spor şehri olacaktır. Bu çocuklarımız sporun en güzeline kavuşacaktır" ifadelerini kullandı.


Dağıtım ve konuşmaların ardından protokol imzalanarak program sona erdi. Bakan Kasapoğlu program sonrasında sporcularla bir araya gelerek fotoğraf çektirdi. 


Bakan Kasapoğlu’nun Gaziantep programı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ziyareti ve bazı temasları ile devam etti.

gaziantephaberler.com

 

16.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz