Gaziantep, yağmura teslim oldu…

Gaziantep, yağmura teslim oldu…

Gaziantep, yağmura teslim oldu…

Gaziantep’te yıllardan bu yana süregelen alt yapı sorunlarına çözüm bulunamıyor. Kent genelinde ana yollar, caddeler ve sokaklar sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle göle döndü. Göle dönüşen yollar, kaldırımlar karşısında şaşkına dönen vatandaşlar, “Daha kış gelmedi” yorumunda bulundular.

Gaziantep’te yıllardan bu yana süregelen alt yapı sorunlarına çözüm bulunamıyor. Geçtiğimiz gün sabah saatlerinden itibaren kentte etkili olan sağanak yağış, kent trafiğini ve yaşamı felç etti. Meydana gelen yağış nedeniyle yollar, caddeler ve sokaklar göle döndü. Trafikte yağmur nedeniyle uzun kuyruklar oluşurken, göle dönüşen yollar nedeniyle vatandaşlar yollarda yürümekte zorlandılar. Hürriyet Caddesi üzerinde oluşan göllenme nedeniyle sürücüler, araçlarıyla dikkatli şekilde geçerken göllenen yoldaki suyun tahliye kanallarına akması dakikalarca sürdü.

KEMAL KÖKER CADDESİ DOLDU TAŞTI

Sanko Park AVM civarından başlayarak, İstasyon Caddesi’ne kadar uzanan Kemal Köker Caddesi üzerinde yaşanan göllenme nedeniyle vatandaşlar ve sürücüler zor anlar yaşadılar. Kentin en önemli güzergahlarından olan İstasyon Caddesi’ne bağlanan yolda yaşanan göllenmenin yağmur suyu tahliye kanallarında tahliye edilememesi ve sağanak yağış yoldaki göllenmenin artmasına neden oldu. Cadde üzerinde göllenen suyun Allaben Deresi’ne karıştığı gözlemlendi.

Öte yandan sağanak yağış nedeniyle Allaben Deresi’nin debisinin yükseldiği gözlemlendi.

ÇAMLICA MAHALLESİ’NDE YOLLAR YAĞMURA TESLİM

Çamlıca Konutlarının yer aldığı Çamlıca Mahallesi’nde rögar kapaklarının çalışmaması nedeniyle yağmur suları tahliye edilemiyor. Şahinbey Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl yapılan Çamlıca Konutlarında ikamet eden vatandaşlar, konutlarda yaşanan alt yapı sorununu dile getirdiler. Çamlıca 4.Etap Konutlarının kısa süre önce yapıldığını kaydeden vatandaşlar, bölgede bulunan yağmur suyu tahliye kanallarının çalışmadığını ifade ettiler. Yetkililere konunun bildirilmesine rağmen durumun değişmediğini belirten site sakinleri, çözüm beklediklerini kaydettiler.

S.ÖZTÜRK

22.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz