Gaziantep Valisi  Davut Gül’den 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Gaziantep Valisi Davut Gül’den 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Gaziantep Valisi Davut Gül’den 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Birleşmiş Milletler öncülüğünde tüm dünyada kabul gören 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engellilerimiz ile  ilgili toplumsal farkındalığın artmasına ve engellilerin hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmaktadır.

Engelli vatandaşlarımızın hayatın tüm alanlarında varlık göstermelerine yardımcı olma hususunda devlete de topluma da önemli görevler düşmektedir.Tüm zorluklara rağmen spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına varana dek, her alanda önemli başarılara imza atan engellilerimizin verdikleri mücadele gerçekten takdire şayandır.

Bu dünyada her birimizin engelli konuma düşünebileceğinin bilinciyle, konuya ilişkin toplumsal duyarlılığın daha da artması için vatandaşlarımızın da kurumlarımızın da gerekeni en iyi biçimde yapacaklarına inanıyorum.

Ülkemizde ve özellikle İlimizde son dönemde engelli kardeşlerimizin meselelerinin çözüme kavuşturulması hususunda önemli bir dönüşümgerçekleşmiştir. Öncelikle kamu kurumlarımızdan başlayarak binalarımızın ve ortak alanlarımızın engelli kardeşlerimize uygun bir şekilde yeniden dizayn edilmesi sorunun çözümünde önemli bir yol kat edilmesine zemin hazırlamıştır. 

Bizler, engelli kardeşlerimizle ilgili eksikliklerin giderilmesini bir lütuf olarak değil, hakların sahiplerine teslim edilmesi olarak görüyoruz. Engellilerimizin hayatlarını daha da kolaylaştırmak, onların toplumla daha da bütünleşmelerini sağlamak, geleceğe umutla bakan bireyler olarak onların da toplumsal sorumluluk almalarını mümkün kılmak, dayanışma ve yardımlaşma duygularımızın güçlenmesini de beraberinde getirecektir.

Bu duygularla Ülkemizde ve İlimizde engelleri azimleri ile aşan tüm engelli vatandaşlarımızı başarılarından dolayı tebrik ediyor, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün birlik ve beraberliğimize vesile olmasını diliyorum. 

2.12.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz