Gaziantep Valiliği'nden Uğur İnşaat Açıklaması

Gaziantep Valiliği'nden Uğur İnşaat Açıklaması

Gaziantep Valiliği'nden Uğur İnşaat Açıklaması

Gaziantep’te iflas erteleme kararı sonrası sattıkları 850 daireyi teminat gösterip aldıkları 100 milyon TL kredi ile ortadan kaybolan Uğur İnşaat yöneticisi 2 kişi FETÖ/PDY üyeliği, terör örgütüne finans sağlamak ve nitelikli dolandırıcılık suçlarından dolayı tutuklandı.

Gaziantep Valiliği'nden konuyla ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

"Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nce; FETÖ/PDY üyeliği, terör örgütüne finans sağlamak ve Nitelikli Dolandırıcılık suçlarından işlem yapılan Uğur İhracat İthalat İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş ve UG Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş Şirketlerinin yetkililerine ve çalışanlarına yönelik İlimizde ve İstanbul'da eş zamanlıoperasyonlar yapılmıştır.

 

Uğur İhracat İthalat İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş ortaklarından (M.C.U) isimli şahsın oğlu ve UG Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş şirketinin yetkilisi  şüpheli (A.U) ile şirket çalışanlarından şüpheliler (H.A), (A.D) ve (M.E) isimli şahıslar ilimizde,

 

Uğur İhracat İthalat İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş şirketi ortaklarından (M.İ.) isimli şahsın damadı ve ASSE Madencilik İnşaat Taşımacılık Mimarlık Mühendislik Anonim Şirketi yetkilisi şüpheli (E.Ö) İstanbul ilinde yakalanarak gözaltına alınmıştır.

 

Adli makamlara sevk edilen şirket çalışanları (H.A), (A.D) ve (M.E) adlı şüpheliler adli kontrol kaydı ile serbest kalmıştır.

 

UG Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş yetkililerinden (A.U) ve ASSE Madencilik İnşaat Taşımacılık Mimarlık Mühendislik Anonim Şirketinin yetkilisi şüpheli (E.Ö) tutuklanmışlardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 17.04.2017"

17.04.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz