Gaziantep Valiliği'nden  Parklarda Nargile Yasağı

Gaziantep Valiliği'nden Parklarda Nargile Yasağı

Gaziantep'te özellikle Suriyeliler parklarda nargile içiyordu

Gaziantep Valiliği, kentteki park ve bahçelerde nargile içilmesini yasakladı. Gaziantep'teki parklarda özellikle Suriyelilerin nargile içmesi göze çarpıyordu.
 
Gaziantep Valiliği'nin resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
 
"Şehrimizin birçok noktasında yer alan ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulan park, meydan ve bahçeler ortak kullanım alanlarıdır. Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte vatandaşlarımızın aile bireyleri ile sıklıkla vakit geçirdikleri bu alanların korunması ve düzeninin sağlanması önceliklerimiz arasında yer almaktadır.
 
Vatandaşlarımızın toplumsal kaynaşma ve birlikte yaşama kültürü kapsamında birbirlerinin haklarına riayet ederek, park, meydan ve bahçe gibi kamusal alanların kullanımına dikkat etmeleri, bu alanların korunması ve temiz bırakılmasını hususunda hassasiyet göstermeleri gerekmektedir.
 
Ortak kullanım alanlarında rahatsızlığa mahal verecek uygulamalar için her türlü tedbirin alınarak kurallara uymayanlar ve ruhsatı olmayan mekânlar ile park bahçe ve benzeri alanlarda nargile kullanımına izin veren kuruluşlar ve kullananlarla ilgili yasal işlem başlatılacağı hususu;

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
 
4.07.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Valiliğin bu konuya yasak getirmesi bizleri son derece mutlu etmişti ancak 6 temmuz 2019 akşamı alleben göleti piknik alanında o kadar çok nargile içen vardı ki güvenliği defalarca uyarmamıza ve valiliğin yasakladığını bildirmemize ragmen hatta jandarmaya bile soyledik ki kap girişinde jandarma bekliyordu kimse müdahale etmedi acıkcası çok üzüldük.
meryem11 Tem 2019 10:41:58