Gaziantep Valiliği'nden Cinayet Açıklaması. Kemik Parçaları Bulundu

Gaziantep Valiliği'nden Cinayet Açıklaması. Kemik Parçaları Bulundu

Gaziantep Valiliği'nden Cinayet Açıklaması. Kemik Parçaları Bulundu

Gaziantep'te işlenen ve Adana ile Gaziantep'te eşzamanlı düzenlenen operasyon sonucu bir cinayet olayı çözüldü.

Gaziantep Valiliği'nden konu ile ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

"Gaziantep ili Araban ilçesinde kendisinden 2002 tarihinden itibaren haber alınamayan ve ailesi tarafından herhangi bir kayıp müracaatında bulunulmayan Gündüz K. isimli şahıs ile ilgili şahsın bulunmasına ve akıbetinin araştırılmasına yönelik Gaziantep İl Jandarma Komutanlığınca Jandarmanın Dedektifleri Olan Jasat (Jandarma Suç Araştırma Timi) ve Araban İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri görevlendirilmiştir.

            Görevlendirilen özel ekibin yaklaşık (6) ay gece gündüz süren titiz çalışmaları sonucu Gündüz K.’nın 2002 tarihinde  H.K., İ.K., C.B, Z.K. tarafından yaklaşık (18) yıl önce öldürülerek ikamet ettikleri evin ahır bölümüne gömüldüğü,

            Yaklaşık (10) yıldır bu adreste ikamet eden H.K. ve F.K.’ın da bu durumu bildikleri ve olaya iştirak ettikleri,

            Bundan yaklaşık (10) yıl kadar önce ev sahibi olan olay şüphelisi Z.K.’nın evin tapusunu vermek karşılığında H.K. ile anlaşarak Gündüz K. isimli şahsa ait cesedi Yukarı Karavaiz Köyü Suderesi mevkiinde boş bir araziye gömdükleri tespit edilmiştir.

            Şüpheli şahıslar, 19 Şubat 2020 tarihinde Gaziantep İl Jandarma Komutanlığınca Adana ve Gaziantep illerinde eş zamanlı düzenlenen operasyon sonucu yakalanarak gözaltına alınmıştır.

            Yukarı Karaviz Köyü Suderesi mevkiinde C.Savcısı ve Olay Yeri İnceleme ekipleri ile yapılan kazı çalışması sonucu Gündüz K.’ya ait olduğu değerlendiren kemik parçaları gömüldüğü yerden çıkarılmıştır.

            Olayla ilgili gözaltına alınan (6) şahıs Araban Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiş,  (3)  şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. 

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

gaziantephaberler.com

22.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz