Gaziantep NAKSAN davası bugün görüldü. İşte gelişmeler

Gaziantep NAKSAN davası bugün görüldü. İşte gelişmeler

Cahit ve Taner Nakıpoğlu duruşmada neler söylediler

Terör örgütü FETÖ'nün parası olmakla suçlandıkları için hakim karşısına çıkan ve tahliyelerini isteyen Nakıboğulları ve diğer sanıklara mahkemeden beraat kararı çıkmadı. Sanıkların tutukluluk halleri devam edecek. Dava ise 18 Ekim 2018 saat 10:00'a ertelendi.  

DAVA EKİM'E ERTELENDİ

Terör örgütü FETÖ'nün parası olmakla suçlandıkları için hakim karşısına çıkan sanıklar tahliye edilmedi. Naksan Holding Eski Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu, oğlu Taner Nakıboğlu ve diğer sanıklara mahkemeden beraat kararı çıkmadı. Sanıkların tutukluluk halleri devam edecek. Dava ise 18 Ekim 2018 saat 10:00'a ertelendi.

SANIKLAR ŞU İFADELERİ VERDİ: 

Cahit Nakıboğlu: "Sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilmiştim, savcının itirazı üzerine tutuklandım. Sağlık sorunlarım devam etmektedir. Raporlar dosyaya sunulmuştur, tahliyemi talep ederim. 74 yaşındayım, 40 civarı ilaç kullanıyorum."

Taner Nakıboğlu: "Suçlamaları kesinlikle kabul etmiyoruz. Tutuklanmadan öncede kaçmadım, tahliye olsam da kaçmam söz konusu değildir. Hiçbir gelirimiz bulunmamaktadır. Maddi sıkıntılar yaşıyoruz.  Anne ve babamın emekli maaşıyla geçimimizi sağlıyoruz. Çalışmam gerekmektedir. Tahliyemi talep ediyorum. 774 gündür tutukluyum."

Cihan Dağcı: "Aleyhime tanık beyanı yoktur, benimle aynı durumda olan kişiler şuan dışarıdadır."

Murat Zar: "Tutuklanmadan önce İstanbul’da yaşıyordum. Benim Gaziantep’e ilgili tek bağım iş dolayısıyladır. Beraatimi talep ediyorum."

Memohaber

 

4.09.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz