Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğünde Flaş değişiklik: İşte o isimler

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğünde Flaş değişiklik: İşte o isimler

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğünde Flaş değişiklik: İşte o isimler

Sağlık Bakanlığının teşkilat şemasında yapılan değişiklik sonrası merakla beklenen atamalar Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğünde yapılmaya başladı. 

Sağlık Bakanlığı, geçtiğimiz ay teşkilat şemasında değişikliğe giderek, Personel ve Destek hizmetleri Başkanlığını, Personel Hizmetleri başkanlığı ve Destek Hizmetleri başkanlığı olmak üzere ikiye ayırdı. Bakanlığın talimatı gereği Gaziantep Saglık İl Müdürlüğü bünyesinde yeni değişiklikler ve yeni atamalar yaşandı.

Sağlık Müdürlüğüne bağlı Daire Başkanlarında Ayrılmadan önce 2 başkan yardımcısı bulunan Personel ve Destek hizmetleri Başkanlığı, yeni teşkilat şemasıyla, Destek Hizmetleri Başkanlığı 1 başkan 2 başkan yardımcısı, Personel Hizmetleri başkanlığıda 1 başkan, 1 başkan yardımcısı olarak şekillendi. 

Kamu Hastaneleri Başkanlığıda 2 başkan yardımcısı 1'e düşürüldü. İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sedar Sarıfakı yeni teşkilat şemasının atamalarını da hızlı bir şekilde gerçekleştirdi. Sarıfakı Personel ve Destek hizmetleri Başkanlığı olarak yürütülen tek başkanlığı ikiye ayrılmasından sonra bu görevi halen yürüten Halil İnanç'ın yeni başkan atanıncaya kadar devam edeceği öğrenildi. İnanç'a yardımcısı olarak mevcut isim Mehmet Ali Arslan ile devam etme kararı alındı.

Teşkilat şemasında Destek Hizmetleri Başkanlığının ayrılmasından sonra başkan yardımcısı Gökhan Kurt yerini korurken bu başkanlığa yardımcı olarak  25 Aralık Devlet Hastanesi Mali ve İdari  Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Süleyman Aydın'ı Destek Hizmetleri başkan yardımcıs olarak 2.5 yıllık yeni bir sözleşme imzaladı. 

Destek Hizmetleri başkanı daha atanmadığından bu görevi Personel Hizmetleri başkanı Halil İnanç vekaleten yürütecek. Kamu Hastaneler başkan yardımcısının bire düşmesiyle Uzm. Dr. Abdullah İhsan Gürler Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcılığına kaydırıldı. Mevcut Kamu Hastaneler başkan yardımcısı Mustafa Çiriş görevine devam ederken, Personel ve Destek hizmeterleri başkan yardımcısı Gökhan Kurt ise yeni şemayla birlikte Destek hizmetleri başkan yardımcılığına kaydırıldı. Yeni Destek Hizmetleri Başkanın kim olacağıysa kamuoyunca merakla beklenmeye başlandı.

OĞUZELİ YENİ MÜDÜRÜNÜ BEKLİYOR

Yaklaşık 11 yıldan beri Merkez ilçe Oğuzeli Delet Hastanesinin Mali ve İdari İşler Müdürlüğünü yapan Gaziantep'li Ahmet Demir'in geçtiğimiz hafta aniden istifa etmesinin ardından boşalan müdürlüğe kimin atanacağı merakla beklenirken,  son dakika gelen bilgilere göre, aynı hastanede görev yapan Emre Tancan'ın adının geçtiği ve sözleşme yapılması için güvenlik soruşturmasının baklandığı öğrenildi.

20.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz