Gaziantep HDP ve DBP'ye Sabah Operasyonu. Çok sayıda gözaltı var.

Gaziantep HDP ve DBP'ye Sabah Operasyonu. Çok sayıda gözaltı var.

İl ve ilçe eşbaşkanları da gözaltına alınanlardan

Gaziantep'te  PKK/KCK ile bağlantılı oldukları ve örgüt propagandası yaptıkları iddia edilen şüphelilere yönelik, şafak vakti operasyon yapıldı. Operasyonda aralarında HDP İl Eş Başkanı Müslüm Kılıç´ın da bulunduğu çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında DBP eş başkanları da bulunuyor.

HDP Antep il ve Şahinbey, Şehitkamil ilçe örgütlerine polis baskın düzenledi. İl Eşbaşkanı Müslüm Kılıç, Şahinbey İlçe Eşbaşkanı Mehmet Özkan'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. 
 
Antep’in merkez Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerindeki Vatan, Beybahçe, Karşıyaka ve Hacıbaba mahallelerinde ve baskınları düzenlendi. Operasyonda Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antep Eşbaşkanı Müslüm Kılıç, Şahinbey İlçe Eşbaşkanı Mehmet Özkan, parti yöneticisi Mustafa Tunç ve Hatice Küçüker’in aralarında bulunduğu en az 52 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. 
 
Ev baskınlarının ardından HDP’nin Antep, Şahinbey ve Şehitkamil ilçe binaları da basıldı. İlçe ve il binasında arama yapılırken, çok sayıda evraka el konuldu.

Özel Harekat, KOM Şube ve Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı 500 polisin katıldığı operasyonda helikopter ve drone da kullanıldı. Bazı adreslere demir kapıları, koçbaşı ile kırılarak girilldi. Operasyonda aralarında HDP İl Eş Başkanı Müslüm Kılıç’ın da bulunduğu çok sayıda şüpheli gözaltına aldı. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.İL VE İLÇE BAŞKANLIĞINDA ARAMA

Öte yandan HDP İl Başkanlığı ve Şehitkamil İlçe Başkanlığı önünde, Çevik Kuvvet ve Özel Harekat polislerince geniş güvenlik önlemi alındı. İl ve ilçe binasına giren polisin, arama çalışması devam ediyor.

HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, toplam 57 kişinin gözaltına alındığını, bunlardan 18 inin kimliklerini bildiklerini söyledi. toğrul, " HDP ile DBP eş Başkanları şu anda gözaltında. 7 avukata kısıtlama getirildiği için bilgi alışımız zor. Şu anda ilçe binalarımızda arama yapıyorlar" dedi.

14.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz