Gaziantep AKP'de Heyecan Yok. Şu ana kadar başkanlık için 11 başvuru yapıldı

Gaziantep AKP'de Heyecan Yok. Şu ana kadar başkanlık için 11 başvuru yapıldı

Gaziantep AKP'de Heyecan Yok. Şu ana kadar başkanlık için 11 başvuru yapıldı

Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için CHP’nin ardından başvuruların başladığı Ak Parti’de de istenilen sayıya şimdilik ulaşılamadı. Ak Parti’de 12 Kasım’da sona erecek olan başvuru sürecinde şu ana kadar Gaziantep Büyükşehir’le birlikte 10 belediye başkanlığı için 11 aday adaylığı başvurusu yapıldı. Büyükşehir ve Şehitkamil Belediye Başkanlıkları’na hiç başvuru gelmedi.

Ak Parti Gaziantep’te 5 Kasım tarihinde başlayan Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve ilçe belediye başkan aday adaylıkları için 11 ismin başvuruda bulunduğu öğrenildi. Büyükşehir Belediyesi ve Şehitkamil Belediye Başkanlıkları için aday adaylık başvurusunun yapılmadığı öğrenilirken, Nurdağı İlçe Belediye Başkanlığı için 3 aday adayı, Şahinbey İlçe Belediyesi için ise 2 aday adayının başvuruda bulunduğu ifade edildi. İlk başvuru tarihinden bu yana yalnızca 11 ismin başvuruda bulunması, Ak Parti Gaziantep’te aday adaylığa yeterince ilgi gösterilmediği yorumlarına neden oldu.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimler öncesi Ak Parti’de aday adaylı başvurular başladı. 5 Kasım’da başlayan ve 12 Kasım tarihinde sona erecek olan aday adaylık başvuruları Ak Parti Gaziantep İl Başkanlığında sürerken, 4 günlük süreçte İlçe Belediye Başkanlıkları için 11 aday adayının başvuruda bulunduğu öğrenildi. Aday adayı sayısının bu denli düşük olması ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hiçbir başvuru olmaması dikkat çekiyor.

GENEL MERKEZDEN DE BAŞVURU ALINIYOR

Ak Parti Gaziantep İl Başkanlığında bilgilere göre, ilçe Belediye başkanlıkları için 11 aday adayı başvuruda bulundu. Şehitkamil İlçe Belediyesi hariç tüm ilçeler için aday adaylık başvurusunun alındığı ifade edildi. Başvuran aday adayları arasında en fazla başvurunun Nurdağı İlçe Belediyesi için yapıldığı belirtilerek, Şehitkamil İlçe Belediyesi ve Büyükşehir Belediye Başkanlıkları için hiçbir aday adayının başvuruda bulunmadığı belirtildi. Öte yandan aday adaylarının Belediye Başkanlıkları için Ak Parti Genel Merkezi’nden de başvuruda bulundukları bu nedenle isimlerin henüz açıklanmadığı ifade edildi.

S.ÖZTÜRK

 

9.11.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz