Fotoğraflar  ve hikayeleri…

Fotoğraflar ve hikayeleri…

Fotoğraflar ve hikayeleri…

Gaziantepli  Fotoğraf sanatçısı Yrd.Doç.Dr. A.Beyhan Özdemir’in “Fotoğraflar ve Hikayeler” konulu Fotoğraf Sergisi  büyük ilgi gördü.

 

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi ve İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) üyesi Yrd.Doç.Dr. A.Beyhan Özdemir’in “Fotoğraflar ve Hikayeler” konulu Fotoğraf Sergisi  Gaziantep T.C. Kültür Bakanlığı Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde açıldı.

6-20 Nisan 2017 tarihinde  açık kalacak olan sergide A.Beyhan Özdemir’in 2002 yılından bu yana fotoğraf yolculuklarında çektiği 3 kıta, 34 ülke ve yüzlerce kentin renklerini yansıtan fotoğraflar, doğudan batıya farklı kültür ve coğrafyalarda yaşayan insanların günlük yaşamından, geleneklerinden, inançlarından ve mimari yapılarından kesitler sunuluyor.

Sergide, Uzak Asya’nın çok renkli ve kendine özgü ritüellerinin yaşandığı Tayland, Kamboçya, Malezya, Filipinler, Çin gibi ülkelerde gülümseyen insanların yüzlerine vurmuş gizli hüzünlerini, Arnavutluk, Makedonya, Kosova, Bosna-Hersek gibi Balkan coğrafyasında tarih boyunca yaşanan acılarının izlerini takip ettiği fotoğraflar ön plana çıkıyor.

Toplam 34 adet 60x90 cm. renkli fotoğraflardan oluşan “Fotoğraflar ve Hikayeler” başlıklı sergiden sonra GAFSAD gösteri salonunda fotoğraf gösterisi ve söyleşisi yapan Özdemir’in sergisi büyük ilgi görüyor.

8.04.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz