Formül bulundu: Demirtaş’ın cezası onandı

Formül bulundu: Demirtaş’ın cezası onandı

Sırrı Süreyya Önder'in hapis cezası onandı

HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve milletvekili Sırrı Süreyya Önder hakkında "Örgüt propagandası yapmak"tan verilen hapis cezaları onaylandı.

AİHM kararının uygulanmadığı Selahattin Demirtaş ve Sırrı Süreyya Önder hakkında ‘silahlı terör örgütü propagandası yapmak’ suçu kapsamında verilen hapis cezaları İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi’nce onandı.

Selahattin Demirtaş ve Sırrı Süreyya Önder hakkında "Örgüt propagandası yapmak"tan verilen hapis cezaları onaylandı.

HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "örgüt propagandası yapmak" iddiasıyla aldığı 4 yıl 8 aylık hapis cezası onaylandı. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Demirtaş'a verdiği 4 yıl 8 hapis cezasını onayladı. Onama kararında, İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nin vermiş olduğu kararın usule ve esasa ilişkin her hangi bir hukuka aykırılığının bulunmadığı, delillerde ve işlemlerde her hangi bir eskiliğin bulunmadığı, ispat bakımından değerlendirmenin yerinde olduğu, eylemin doğru olarak nitelendirildiği ve kanunda öngörülen suç tipine uyduğuna yer verdi.

TIKLA İZLE

Kararla, HDP eski milletvekili Sırrı Süreyya Önder'e verilen 3 yıl 6 aylık hapis cezası da onaylanmış oldu. M.A.

4.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz