Fatma Şahin Yeniden Bakan Olacak. Adalet Bakanlığına ise Sürpriz Bir isim öneriliyor

Fatma Şahin Yeniden Bakan Olacak. Adalet Bakanlığına ise Sürpriz Bir isim öneriliyor

Fatma Şahin Yeniden Bakan Olacak. Adalet Bakanlığına ise Sürpriz Bir isim öneriliyor

Odatv'nin Kabine’de yaşanacak değişiklik haberleri üzerine yeni sosyal medyada  " kabine "listeleri oluşturuluyor.  Herkes gönlündeki bakanlar listesini yayımlıyor. Listelerin birinde Gaziantepli olan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün yerine kayınbabası Şeref Malkoç ön görülürken, daha önce bu görevde bulunan ve halen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı olan Fatma Şahin'in ismi ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı için geçiyor.

Önce Milli Eğitim Bakanlığı’nda Ziya Selçuk’un kulislere yansıyan değişim talebini ilk kez Odatv yazdı. Bakan Selçuk’un öğretmenlerin aşılanamamasından, pandemi takviminde okulların bir açılıp bir kapanmasından ve istediklerini tam olarak yapamamasından ötürü rahatsız olduğu dile getirilmişti.

Ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın son 1 yılda çok yıprandığı ve Külliye’de Koca’nın taleplerine kulakların kapandığı iddiası da Kabine değişikliğini işaret ediyordu.  Üstelik Bakan Koca’nın Bakanlıktaki Menzilci bürokratlardan da rahatsızlık duyduğu aktarılmıştı.

Ardından Odatv bu isimlere ek olarak Kabine değişikliği için 22 Mart tarihini açıkladı ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk,  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun koltuklarından alınacağını yazdı.

Soylu’nun Cumhurbaşkanlığı Yardımcısı olarak düşünüldüğü de kulislere yansıyan bir diğer bilgiydi.

Odatv’nin haberlerinin ardından “Kabine borsası” da açıldı. Sosyal medyada ardı ardına Resmi Gazete sayfaları dolaşmaya başladı.

O paylaşılan “yeni kabine” iddialarında neredeyse herkes gönlündeki Kabine’yi kaleme aldı.

İşte o paylaşılan listeler ve Odatv’nin haberleri:

20.03.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Bu kabine değişikliği için sayın Bahçeliden izin alabilmiş midir?
Cesaret20 Mar 2021 22:14:44