Faizsiz Ev Nasıl Alabilirim, Faizsiz Ev

Faizsiz Ev Nasıl Alabilirim, Faizsiz Ev

Faizsiz Ev Nasıl Alabilirim, Faizsiz Ev

Ev almak hemen hemen her yetişkin insanın hayalidir. Ev sahibi olmak için her ay gelirinden bir kenara birikim yapmaktayız. Ev fiyatlarının oldukça yüksek olması sebebi ile eldeki imkânlar ile peşin olarak ev alma şansı olmamaktadır.

Son günlerde artan banka faizleri nedeni ile konut kredisi ile ev almak da zor bir hal almıştır. Tüm bu sebeplerin sonucunda kredisiz ev satışı yapan kurumlar meydana gelmiştir. Peşin verilecek miktar ve gelire göre ödeme planları hazırlanıyor. Bu şekilde kişilerin istedikleri eve sahip olması sağlanmaktadır.

Faizsiz ve kredisiz ev satışı yapan firmaların yapısı hemen hemen aynıdır. Bu firmalar yardımlaşma usulüyle insanların ev sahibi olmalarını sağlamaktadır. Yalnız bu firmalar bankalar gibi faiz uygulamama avantajının yanında herhangi bir güvence de yasal olarak bulunmuyor. Faizsiz ev sahibi olmak adına bu firmalara başvuracakların garantinin olmadığını bilmeleri gerekiyor.

Faizsiz Ev Satışı Yapan Firmaların İşleyişi

Faizsiz kredisiz ev sahibi olma imkânı sunan bu firmalar komisyon ile çalışmaktadır. Çoğunlukla bu komisyon alınacak evin değerinin %7 ile %12 arasında değişmektedir. Faiz söz konusu olmasa da firmaya gelir olarak komisyon tahsil edilmektedir. Bu komisyon tutarı sistemden ayrılmaya karar verildiği takdirde geri iade edilmez. Yalnızca ayrılma durumunda o ana kadar ödenen taksitler geri ödenir.

Bankalar gibi faiz uygulamadığından bu sistemle ev sahibi olmak ilk bakışta çok uygun gibi gözükmektedir. Fakat banka kredisinde ev sahibi hemen olunup, kira yerine ev kredi taksiti ödemesi yapılır. Buna karşın bu sistemde size ev kurası ilk ayda da çıkabilir. 40 ay sonrada çıkabilir. Bu arada siz taksit ödemek durumunda kalırsınız ki aynı anda kira da ödüyor iseniz bu sizi zor durumuma sokacaktır.

23.09.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz