ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu açlık grevine başladı

ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu açlık grevine başladı

ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu açlık grevine başladı

Ankara Sincan Kadın Kapalı Cezaevi’nde olan ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu ve Erçiş Belediye Başkanı Diba Keskin, Leyla Güven’in sürdürdüğü açlık grevine destek olmak için 10 günlük açlık grevine başladı. HDP eski eş genel başkanı Figen Yüksekdağ'da dün açlık grevine başlamıştı.
 
Ankara Sincan Kadın Kapalı Hapishanesi'nde tutuklu bulunan Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Genel Başkanı Çiçek Otlu, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Leyla Güven'in Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle sürdürdüğü açlık grevine destek amacıyla 10 günlük açlık grevi eylemine başladığını duyurdu.
 
‘GÜVEN YALNIZ DEĞİLDİR’
 
Yakınlarıyla dün yaptığı görüşmede bilgi veren Otlu, Van'ın Erciş Belediyesi Eşbaşkanı Diba Keskin'le birlikte 10 günlük açlık grevine başladıklarını iletti. Otlu, "'Leyla Güven haklıdır, tecrit kalkmalıdır' talebini sahipleniyoruz. Bu onurlu duruşu güçlendirmek adına eylemin 50. gününde 10 günlük destek açlık grevine başladık. Farklı ulusal kimlikten ve inançlardan halklarımızın özgür, eşit ve kardeşçe geleceği için bu talep kabul edilmelidir. Leyla Güven yalnız değildir" dedi.( M.A)
 
29.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz