Erdoğan'a Yanıt: Cemile'nin cesedi buzdolabında saklandı

Erdoğan'a Yanıt: Cemile'nin cesedi buzdolabında saklandı

Cansız bedeni kokmasın diye kızını buzdolabında saklayan anne Emine Çağırga, kızı Cemile vurulduğu zaman yasaktan dolayı mahalleye taksi ve ambulans geçişine izin verilmediğini, bu yüzden yaşamını yitirdiğini hatırlatıyor.

Sakarya mitinginde konuşan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Buzdolabı satışı neydi? 1 milyon 88 bin. Nereye çıktı? 3 milyar 107 bine yükseldi. Demek ki fakir fukara değil, eğer her eve elhamdülillah buzdolabı giriyorsa refah seviyesi var demektir" demesinin hemen ardından öldürülenakıllara  kızının cesedini buzdolabında saklayan Cizreli Cemile'nin annesi geldi.

ÖNCE O ZAMANKİ HABERİ OKUYALIM

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Cizre'de hayatını kaybeden kızı Cemile'nin cenazesini kokmasın diye buzdolabında saklamak zorunda kalan anne Emine Çağırga, “Biz nasıl ‘Evet' diyelim? Buzdolabında sakladığımız ve bodrumlarda can veren çocuklarımız için biz ‘Hayır’ diyeceğiz” diyor.

Dicle Müftüoğlu ve Zozan Fendik'in Dihaber'de yer alan haberine göre Şırnak’ın Cizre ilçesi 4 Eylül 2015 tarihinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı sırasında kapı önünde oyun oynarken vurularak yaşamını yitiren 10 yaşındaki Cemile Çağırga’nın annesi Emine Çağırga hala o günün acısıyla yaşıyor. Cansız bedeni kokmasın diye kızını buzdolabında saklayan anne Emine Çağırga, kızı Cemile vurulduğu zaman yasaktan dolayı mahalleye taksi ve ambulans geçişine izin verilmediğini, bu yüzden yaşamını yitirdiğini hatırlatıyor.

Anne Çağırga, acısını hala içinde yaşadığı kızının vurulduğu zamanı gözlerinde yaşlarla şöyle anlatıyor:

“Cemile vurulduğunda ben onu içeriye taşıdım. Onun kimlikteki adı Cemile idi ama biz ona Cizîr diyorduk. Ben 3 kez Cizîr diye seslendim. İlk ikisinde bana yanıt vermedi. Üçüncü seslenişimde ‘Ay anne’ deyip yaşamını yitirdi. Parça göğsüne isabet etmişti zaten. Ben yaşadığım sürece o ‘Ay’ deyişi içimden de kulağımdan da gitmeyecek.”

 
 SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILAN
 
 
Otomatik alternatif metin yok.
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, selfie ve yakın çekim

 

Erdoğan: "Her eve buzdolabı giriyorsa demek ki bir refah seviyesi var."

O refahın seviyesini en iyi Cizreli Cemile'nin annesi bilir mesela!
AKP'nin bize bahşettiği o refahla evlere giren buzdolabı olmasaydı, 10 yaşındaki Cemile'nin cesedini annesi günlerce nerede saklayacaktı!
İnkar eden nankördür!
Unutursak kör oluruz!
Unutursak kalbimiz kurusun!

TIKLA İZLE

6.06.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz