Erdoğan Gaziantep'e Geliyor Diye Öyle Bir Önlem Alındı Ki...

Erdoğan Gaziantep'e Geliyor Diye Öyle Bir Önlem Alındı Ki...

Erdoğan'ın korumaları valilik ve Emniyette arama yaptı iddiası

Gaziantep Valiliği içinde Cumhurbaşkanın gelişi öncesi bomba araması yapılıyor. Valiliğe giriş çıkışlar durduruldu.

Bugün Gaziantep'e gelerek 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda halka seslenecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gelişi öncesi güvenlik önlemleri had safhaya çıkarıldı. Valilikte bomba araması yapılırken, bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cuma namazını Şehitler Camii'nde kılacağı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gelişi öncesi kentimizde yoğun güvenlik önlemleri alındı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na çıkan yollar trafiğe kapatıldı. Bu arada Valilikte bomba araması yapıldığı öğrenildi. Saat 13.30'da başlaması beklenen miting öncesi vatandaşlar meydana alınmaya başlandı. Bu arada havanın yağışlı olmasından dolayı miting alanı girişinde vatandaşlara yağmurluk dağıtılacak.( Olay Medya)

Odatv'de yer alan haber ise şöyle:

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yerel seçim çalışmaları kapsamında Gaziantep Demokrasi Meydanı’ndaki mitinginde konuşacak. Yapılacak miting nedeniyle birçok yol trafiğe kapatılıp, güvenlik önlemleri arttırılırken, dikkat çeken bir başka gelişme daha yaşandı.

Odatv’nin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Erdoğan, Gaziantep’e gitmeden önce Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Emniyet Müdürlüğü bir saat kadar kapatıldığı öne sürüldü. Cumhurbaşkanlığı korumaları, Erdoğan’ın Gaziantep’e gelişi öncesinde Valilik ve Emniyet’te arama yaptığı ileri sürüldü. İddialara göre, Erdoğan’ın birçok kente yaptığı ziyaret öncesinde Valilik ve Emniyet gibi devlet kurumlarında korumaların arama yaptığı ve bunun artık bir prosedür haline geldiği söyleniyor. Gaziantep'te yapıldığı iddia edilen Erdoğan'ın korumalarının yaptığı aramanın tepkilere yol açtığı da ileri sürülüyor.

www.gaziantephaberler.com

 

 

15.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz