Duygu Delen olayındaki karanlık noktalar

Duygu Delen olayındaki karanlık noktalar

HÜRRİYET'TEN ABDULKADİR SELVİ YAZDI

“Benim kızım bu tabutun içinde. Allah rızası için gereken yapılsın.”

Bu sözler Duygu Delen’in acılı babasına ait.

İster Duygu yazın; ister PınarCerenÖzgecanŞule Çet deyin. Kaç genç kızımız camdan atıldı, kaç genç kızımız yakıldı, kaç genç kızımız vahşi bir şekilde katledildi? Bunun adı kadına şiddet değil. Bunun adı, vahşet. Hem de erkek vahşeti.

Kapatılan her cinayet bir sonrakine davetiye çıkarmak demektir. O nedenle Duygu Delen olayının peşini bırakmamalıyız. Haberlerde Mehmet Kaplan’ın 1 yıl önce de ehliyetsiz ve alkollü olarak araç kullanırken hamile bir kadına çarparak ölümüne sebebiyet verdiği bilgisi yer alıyor. O bir kadın değil ki. Onun bir adı var. Arkada bıraktığı bir çocuğu var. O kadının adı Zeynep Berna Atay. Mehmet Kaplan bu olaydan dolayı hapis cezası almış. Adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış. Belki bugün cezaevinde olsaydı, Duygu yaşıyor olacaktı.

DUYGU DELEN’İ UNUTMA, UNUTTURMA

Duygu Delen olayı hakkında Gaziantep’te ulaşabildiğim ilgililerle konuşuyorum. DHA Gaziantep muhabiri Hasan Kırmızıtaş, yaptığı haberlerle olayın kamuoyuna mal olmasını sağladı. Hasan Kırmızıtaş“Daha önceki olay kapatıldığı için Duygu Delen’in ölümünün üstünün örtülmemesi için sosyal medyadan büyük bir kamuoyu baskısı yaratıldı. Bu da yararlı oldu” dedi.

Avukat Önder Alkurt ise başından beri olayı adım adım takip ediyor. Önder Alkurt’u dikkatle takip etmenizi öneririm. Bu olayın aydınlatılması ve Mehmet Kaplan’ın hak ettiği cezayı alması için bir hukukçu olarak çok titiz bir çalışma yürütüyor.

YAZININ DEVAMI İÇİN LİNKİ TIKLAYINIZ

https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/abdulkadir-selvi/duygu-delen-olayindaki-karanlik-noktalar-41588625

17.08.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz