Düğün Fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafçısı

Düğün telaşının belki de insanı en geren kısmı profesyonel bir düğün fotoğrafçısı arama ve bulmaya çalışma sürecidir. Her gelin ve damat o en güzel günlerini yine en güzel fotoğraflarla hatırlamak ister. Gaziantep'te yaptığımız bugünkü röportajımızın kahramanı bu işi gerçekten de çok iyi yapan ve çalışmaları ile ödül almış olan düğün fotoğrafçısı Hasan Vardar. Kahraman diyoruz çünkü kendisi adını tüm Türkiye'ye duyurmuş ödüllü bir düğün fotoğrafçısı. Şimdi kendisine mesleği ve buralara nasıl geldiğini öğrenmek için bazı sorularımız olacak.

 

1- Hasan Bey öncelikle merak ettiğim bir şey var. Ödüllü bir düğün fotoğrafçısı olmak nasıl bir duygu?

 

            Tabi ki gurur verici bir duygu. Buralara gelmek için ülke ülke, şehir şehir gezen ve yüzlerce düğün fotoğrafı çeken ben çiftlerin ne istediğini çok iyi biliyorum. Onları mutlu etmek ve en özel günlerini en güzel ve en estetik fotoğraflarla süslemek ardından da bu çalışmalarla ödüllendirilmek gerçekten onur ve gurur verici bir şey. Gezdiğim ve şimdiye pek birçok ileri gelen ailelerle birlikte çalıştığım şehirlerden biri de Gaziantep. Gaziantep'te yıllardır dış çekim düğün fotoğrafçılığı yapıyorum. Gaziantep için İleriye dönük oldukça iyi projelerim var. Yani bundan sonra Gaziantepli çiftlerle çok daha sık görüşüp çalışacağım.

 

2- Fotoğraf çekmeye ne zaman başladınız?

 

            Aslında 10 yaşından beri fotoğraf çekiyorum. Daha o yaşlarda fotoğraf çekmekten aldığım keyifle bu meslekte hayatıma devam etmek istedim diyebilirim. Bunu anlayan ailem de zaten bir müddet sonra beni bir fotoğrafçı yanına çırak olarak gönderdi. Sizin anlayacağınız hem alaylı hem de mesleğimin gerektirdiği tüm eğitimleri alan biriyim yani. Sonrasında aldığım yurt içi ve yurt dışı eğitimlerle işimi profesyonel olarak yapmayı tercih ettim.

 

3- Son günlerde iç mekan ve dış mekan çekimleri yapılıyor. Sizin için iç ve dış mekan farkı nedir, mesela hangisi daha keyifli?

 

            Her ikisinin de keyifli yanları var. İç veya dış mekan çekim tercihi çiftlere kalmış bir şey. Tabi benim yönlendirmelerim de oluyor. Dış mekan çekimlerinde mekan veya konsept düzenlemesi ile uğraşmasak ta o günün, ortamın ve çiftlerin birbirine duyduğu aşk ve sevginin heyecanı ile oldukça keyifli bir çekim yapıyoruz.

 

4- Düğün fotoğraflarına baktığımız zaman son derece doğal pozlar görüyoruz. Bunu nasıl başarıyorsunuz? Yani o kadar doğal pozları nasıl yakalıyorsunuz?

 

            İşin sırrı çiftleri rahatlatmakta aslında. Ben çiftlerle arkadaş olmayı, resmi bir fotoğraf çekiminden ziyade eğlenerek ve eğlendirerek çekim yapmayı tercih ediyorum. Her birinin ayrı bir hikayesi var. Onları terletmeden, keyifli ve bir o kadar her anı mutlulukla dolu bir fotoğraf çekimi yapıyoruz.

 

5- Sizce dış mekan düğün fotoğrafçısı seçimi neye göre yapılmalı, kriterler neler?

 

            Düğün telaşının nasıl bir şey olduğunu hepimiz biliyor ve görüyoruz. O güne kadar ve düğün günü gelin ve damadın heyecanı hep dorukta. Böylesine heyecanlı bir dönemde dış mekan fotoğrafçısı seçerken bazı noktalara dikkat etmek gerek. Mesela kişiye özel bir çekim yapıyor mu, farklı düğün paketleri ile alternatifler sunuyor mu, referansları güçlü mü, fiyatlar gerçekten yapılacak çalışmaya eş değer mi ve daha birçok önemli nokta var. Web sitemde diğer çiftlerin düğün fotoğraflarını gören gelin ve damat adayları farkı hemen anlıyor ve benimle irtibata geçiyor.

 

6- Ben de şimdi bu soruyu soracaktım, size çiftler nasıl ulaşabilir, sosyal medya hesabınız var mı?

 

            http://www.hasanvardar.com.tr web sitem var. İletişim bilgilerine ve fiyat teklifi almak için http://www.hasanvardar.com.tr/teklif adresinden detaylara ulaşabilirler. Aynı zamanda adıma ait bir de Instagram hesabım var. Sık-sık kullanıyor ve çiftlerin izni ile oldukça keyifli ve estetik düğün fotoğrafları paylaşıyorum. Düğün fotoğrafçısı ve fotoğraf çekimi ile ilgili merak edilen her şeyi bu adreslerde bulabilirler. Mesela Gaziantep'te By Mehmet Organizasyonla çalışıyorum. Birlikte şimdiye dek çok güzel işler başardık. Tabi devamı da geliyor.

 

7- Son bir soru, şimdi bu röportajı okuyan çiftler fiyatları merak edecekler. Hizmet fiyatlandırması hakkında bilgi verebilir misiniz?

 

            Son derece büyük emek, zaman ve özveri isteyen bir iş yapıyoruz. Bazıları ilk etapta fiyatları pahalı bulsa da yapılan çalışmaları ve hayallerindeki fotoğrafları görünce gerçekten değdi diyor. Yani fiyat ve kalite dengesini her zaman sağlıyoruz.

24.10.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz