Doğu Perinçek Açıkladı: HDP'nin kapatılması için Başvuruda Bulunuyoruz

Doğu Perinçek Açıkladı: HDP'nin kapatılması için Başvuruda Bulunuyoruz

Genel Başkan Yardımcısı Nusret Senem HDP'nin Kapatılması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına yarın saat 11'de başvuruda bulunacak

Vatan Partisi, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) kapatılması için yarın Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına başvurulacağını açıkladı.

Vatan Partisi’nden yapılan açıklamada, “Genel Başkan Yardımcısı Nusret Senem HDP'nin Kapatılması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına, 25 Aralık Salı günü(yarın) saat 11'de başvuruda bulunacaktır. Başvurunun ardından basın açıklaması yapılacaktır” ifadeleriyle başvuru duyurusu yapıldı.

DOĞU PERİNÇEK NE DEDİ

PKK’NIN KOLU OLAN

HDP KAPATILMALIDIR

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, HDP'nin kapatılması için yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 PKK’nın Meclis kürsüsünden yararlanmasına, belediyeleri ele geçirerek otorite alanları kurmasına, halk üzerinde baskı örgütlemesine, terör faaliyetine eleman bulmasına, haraç toplamasına kesinlikle izin verilemez.

 

HDP adındaki siyasal parti, herkesin bildiği gibi PKK’nın koludur. Bu örgüte izin vermek, Mehmetçiğe kurşun sıkılmasına izin vermektir, vatanımızı silahla bölme faaliyetine izin vermektir. Hele Ordumuzun bölge ve dünya dengelerini etkileyecek bir harekâta girdiği bugünkü koşullarda, HDP’nin derhal kapatılması şarttır. Türk Milleti, PKK’nın Millet Meclisinin ya da Belediye Meclislerinin kürsülerini ve sıralarını işgal etmesini istemiyor. Anayasamızın ve Siyasî Partiler Kanununun düzenlemeleri açıktır. Vatan Partisi olarak birkaç gün içinde Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuracağız ve HDP’nin kapatılmasını öngören kesin kanıtları sunacağız.

 

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Anayasa Mahkemesi katında Parti kapatma davası açmaya yetkili yargı kurumu olarak hukuki görevini yerine getirmek durumundadır. Bu sorumluluk artık ertelenemez, yarına bırakılamaz.

 

24.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz