Çukurca'da 8 Şehit

Çukurca'da 8 Şehit

Çukurca'da 8 Şehit13.05.2016 08:43 Karakter boyutu :
Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde sekiz asker şehit oldu.

TSK’dan yapılan açıklamada, “Çukurca Çığlı Üs Bölgesinde teröristlerle çıkan silahlı çatışma esnasında 6 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş” denirken kobra helikopterinin teknik bir arıza nedeniyle düşmesi sonucu ise 2 pilotun hayatını kaybettiği bildirildi.

İşte TSK’dan yapılan o açıklama:

“13 Mayıs 2016 Cuma günü saat 04.50 sularında, Hakkâri Çukurca Çığlı Üs Bölgesinde teröristlerle çıkan silahlı çatışma esnasında altı kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, sekiz kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır.

Teröristlere müdahale için bölgeye sevk edilen bir Kobra helikopterimiz ise Hakkâri Çukurca bölgesinde saat 05.50 sularında kaza kırıma uğramıştır. Teknik bir arızadan kaynaklandığı değerlendirilen bu elim kazada helikopter pilotu olan iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Kaza ile ilgili inceleme ve araştırma devam etmektedir.

Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla, bölgeye F-16 uçağı, taarruz helikopter kolu, insansız hava aracı ve takviye birlikler sevk edilmiş, şu ana kadar altı bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş olup operasyonlara devam edilmektedir.

13.05.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz