Celal Doğan Kazanabilir mi?

Celal Doğan Kazanabilir mi?

Celal Doğan Kazanabilir mi?

Önce baştan belirteyim; Celal Doğancılar www.gaziantephaberler.com u pek sevmezler. Bu nedenle analizi duygusal olarak değerlendirmesinler.

Canlı yayında izlediğimiz Celal Doğan, tüm eksiklerine göre başarılıydı…

Sözü dönüp dolaştırıp HDP’ye bağlıyor tüm konuşmalarında…

Bunu bilerek yapıyor elbette…

HDP’den AKP’ye kayması düşünülen oyların önüne geçmek için bundan başka seçeneği yok Celal Doğan’ın…

Bunu yaparken de oy almayı planladığı kitleye “ HDP Öcü” sinyalini veriyor.

Peki, Bunca deneyimli bir politikacı kazanamayacağı bir seçime girebilir mi?

Bunu;  “Beykoz Konakları”nın ustalarına sormak gerek.

DEV-GENÇ’ten başlayıp bir türlü aradığı rotayı bulmamışa benzese de Celal Doğan “ Kurt “ politikacılığını, kitleleri etkileme sanatını, merhum “Süleyman Demirel” den almışa benziyor.

Ekranda çok izlenmesine, başta www.gaziantephaberler.com sitemizde çok okunmasına neden olan şey “ Ne söyleyecek” acaba merakından öteye gitmiyor yaptığımız araştırmada.

CHP’ye “ Göz kırpması” ise başka bir alem…

CHP’lilere “ politika öğretilemez” i söylüyor.

Görüştüğümüz kıdemli bir CHP’li, “ Unuttuk sanmasın. Belediye başkanı seçildiği zamanlarda “ benim oyum şu kadar, partinin ki ise şu kadar” diyerek CHP’yi hep küçümsemiştir.” Diyor.

Gaziantep için “ Efsane” olduğu doğrudur Celal Doğan’ın…

Sözü bir başka CHP’liye bırakalım:  Gaziantep’te yerelde hep birinci parti olmuştuk. Tamam AKP’nin bir rüzgarı vardı. Ama Celal Başkan niçin kaybetti, CHP’lilerin gönlünü nasıl kırmıştı biliyor musunuz?  CHP’nin il binası Celal Doğan’ın mülkiyetindeydi. Ve partimizi icra ve mahkeme kanalıyla binadan  dışarı attırıp boynumuzu bükmüştü. Unuturuz sanmasın”

Çalarsaat programında güzel mesajlar veren Celal Doğan’a “ Beyaz yakalı”lardan oy gelmeyecek gibi.

Suriyeliler konusunda yüzde bir milyar haklı.

Ancak DSP konusunda bir açmaz var.Partinin Genel Başkanı Önder Aksakal, “ Kimseye, gelin bizden aday olun demedik” açıklaması karşısında Celal Doğan, “ Ben adaylık için hiçbir siyasi partiye başvurmadım” diyor.

İkisinden biri doğruyu söylüyor. Çıkan sonuç  bu.

Programın sonunda İsmail Küçükkaya’nın hatırlatması üzerine Deniz Gezmiş’in doğum gününden  bahsetmesi ise doğrusu “ pek manidardı”

Celal Doğan, Roma Maçının bileti kendisine verildiğide ağladığını söylüyor ama Gaziantepspor sevenlerinin aklında bu maç değil 4-3 lük Fenerbahçe maçı geliyor her nedense.

Genelde iyi performans gösterdi Celal Doğan… Ama bu kazanmasına yetecek mi. Bunu ortaya koyacağı tavır, söylemler ve vaatler belirleyecek.

 

1.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
Bozuk plak mısın her neysen. Bir gazetecinin gördüklerini, bildiklerini yazması neden yakışmasın. Bir de eğer yiğitsen demişsin. Bu ayıptan da öte.Benim yiğitliğimi sorgulamak kimseye düşmez. Yaşamımdaki örneklere bakmanız yeter. yorumunuz yayında. Hoşçakalın
akaraduman2 Mar 2019 14:42:39
Böyle bir yazıyı atilla bey yakıştıramadım size kimlik sahibi bir insan şu kritik seçim arefesinde bunu yapmamalı seçim merkezine buyur gel ve eleştirini yap lakin halı manipulatif yazılarınla etkilemeye çalışma. Hadi sen de yiğitsen benim bu yazımı kaldırma ..
Bozukplak2 Mar 2019 13:47:02